Kompozitor i pjevač Hasan Dudić, nedavno je dobio prestižnu nagradu “Car Konstantin”, koje dodeljuje Muzički centar Niš, najistaknutijim kompozitorima i pjevačima za uspješan rad na estradi i višegodišnji doprinos i popularisanju narodne muzike.
– Poslije 40 godina bavljenja muzikom red je bio da i ja počnem ubirati plodove rada. – kaže zadovoljno Hasan. A čime je nezadovoljan?
– Nezadovoljan sam ljudima, koji sjede u SOKOJ-u jer ne vrednuju adekvatno moj minuli rad. I dok Vlado Georgijev za emitovanje svojih pjesama dobija i po nekoliko desetina hiljada eura, dotle meni udjeljuju siću. I ne samo meni, već i legendama, kao što je Šaban Šaulić i mnogi drugi poznatim kompozitori. Ali to jednog dana mora da se promijeni.
Na dodjeli nagrade “Car Konstantin” Hasan se našao u društvu mnogih mladih zvijezda iz “Granda”, Ivane Pavković, Milana Mitrovića, Petra Mitića i Mišella Gvozdenovića. Da li mu je to smetalo?
– Iako nisam sa njihovim šefom, Sašom Popovićem, baš u velikoj ljubavi, jer u svojim emisijama često njegovi mladi pjevači i pjevačice pjevaju moje pjesme bez pitnaja, a od toga nemam nikakve koristi. Ti mladi pjevači nemaju sa Popovićem nikakvu vezu. Ako treba da i za njih komponujem, tu sam. Ali ne bih to radio džaba, ni za nekakvu slavu. Od slave se ne živi – razmišlja Hasan.
Završetak svečanosti obilježen je žurkom na kojoj je prednjačio Hasan!?
– Ne samo u pjevačkoj već i igračkoj sam top-formi! Ovu mlađariju stavio sam u “mali džep”. Još nisam za starački dom, iako sam član Partije udruženih penzionera Srbije (PUPS). Ovo igranje mi je bila i dobra prilika da da se pripremim za spektakl i skinem koji kilogram ako mislim da na jesen stavim ponovo bokserske rukavice -završava Dudić.






