Juče se navršilo punih godinu dana od sahrane Ekrema Jevrića, rijaliti zvijezde koja je za sobom ostavila suprugu Igbalu Jevrić i četvoricu sinova.
Ekrem Jevrić je svojim učešćem u rijalitijima ostavio veliki trag u cijelom regionu, pa su ga nazivali pravim rijaliti majstorom, i gotovo da nema formata ovog tipa u kojem nije učestvovao.
Njegova šmrt šokirala je javnost, a danas, 365 dana kasnije "Gospodu" pamte – najbliži.
![]()
-Sa Igbalom sam se čuo možda dva-tri puta od Ekremove smrti, poslije toga više ne. Sa njegovim sinovima nisam u kontaktu. Posljednji put sam u Americi bio 2006. godine, davno… To su djeca koja su rođena tamo, žive po američkom sistemu, znate kako to ide… Sada, kada bi me i vidjeli poslije deset godina, ne znam ni da li bi me prepoznali – iskreno i ljubazno rekao je Ekremov rođak, Šefket Jevrić.
Godišnjica smrti Ekrema Jevrića obilježena je u Njujorku u krugu porodice i najbližih.
-Bili smo na groblju prije dva dana. Sinovi i ja, samo najbliži. Nije lako bez njega, teško je jako, ali, šta da se radi… Nedostaje mi puno, ali moram dalje – rekla je Igbala u telefonskom razgovoru, a glas joj je primjetno podrhtavao dok je pričala o preminulom suprugu.
-Svima nedostaje, prijatelji ga stalno pominju u kafani u kojoj su se redovno družili sa Ekremom, niko ga nije zaboravio. Rodbina me zove, čujemo se… Sinovi su uvijek tu za mene, ali imaju svaki svoj posao, svaki svoj život… – objasnila je Igbala.
Igbala je sa tugom u glasu rekla i kako živi sama, te da je Ekremov grob prilično udaljen od njenog mjesta stanovanja, tako da nije u prilici da ga posjećuje onoliko često koliko bi voljela. Takođe, niko od rijaliti igrača koji su se sa Ekremom družili i grabili slavu preko njegovog lika, ne javlja se ni Igbali, ni njenim sinovima.
Podsjetimo, Ekrem Jevrić preminuo je 4. marta 2016. godine, u 55. godini, na putu ka poslu. Sa suprugom Igbalom imao je četvoricu sinova: Enisa, Nemrina, Hajrudina i Berata.






