Kolega Jelene Milošević sa kojim je studirala na Akademiji u Novom Sadu, a koji sada glumi u Pozorištu na Terazijama, otkrio je bivšoj “farmerki” Jeleni Krunić da se Balerina svojevremeno liječila u mentalnoj ustanovi jer je imala velike psihičke probleme.

–Ja sam znala da je Jelena totalno luda djevojka i da je spremna na sve, ali od njenog druga iz klase slučajno sam saznala istoriju njene bolesti! Djevojka je bila hospitalizovana u mentalnoj ustanovi dok je pohađala treću godinu Akademije u Novom Sadu. Ne znam koliko se dugo zadržala tamo i koja joj je dijagnoza uspostavljena, ali svi ljudi koji se kreću u tim glumačkim sferama znaju da je ona zaglavila u ludari. Poslije baletske škole koju je završila, u kojoj je bila mažena i pažena, došla je na akademiju gdje je u grupi bilo dvadesetak ljudi pa više nije bila u centru pažnje, što je njena opsesija. Ona je navikla da samo digne nogu i da svi bulje u nju, a to tamo nije prolazilo. Tata joj je dolazio kod profesora i tražio da se malo više obrati pažnja na nju jer je ona kukala da je zapostavljena – prepričava Jelena i dodaje da joj je taj drug, čiji identitet želi da sačuva, otkrio još neke zanimljive detalje o Balerini:
– Jelena ima ozbiljan problem sa promjenama raspoloženja još od tada. Njeno mentalno stanje varira od ludačke euforije do teške depresije, a saznala sam da ima i suicidne misli, da je nekoliko puta čak prijetila da će dići ruku na sebe. Saznala sam i da godinama unazad koristi priču da joj je majka teško bolesna, da je takoreći na samrti te da joj je hitno potrebna novčana pomoć. Ja ne kažem da joj majka nije bolesna, ali kažu da su je svi provalili zbog toga, kao i da skoro svakom dečku sa kojim bude pokuša podmetnuti priče da je trudna – priča Krunićeva.
Bivša “farmerka” tvrdi da se i sama uvjerila u to da je Balerini ipak potrebna pomoć stručnjaka:
– Meni je nje iskreno žao. Ponudila mi je da dođem kod nje u Novi Sad nakon završetka “Farme”, pa mi je nabrajala koje sve droge može da mi nabavi. Znam da ona koristi opijate, a što se tiče njenog zdravlja, mislim da njoj i dalje treba pomoć stručnjaka. Sada sam čitala da je bijesna na mene zato što sam iznijela istinu da su se Kristijan i ona kresali bezbroj puta iza izolacije, a to što se ne vraća u “Farmu” nije slučajno, ko zna u kakvom je sada stanju.






