Eva Ras je iskritikovala Emira Kusturicu i nimalo poihvalno progovorla šta misli o njegovim filmovima.
– Nisam gledala „Na mliječnom putu”. Gledala sam „Zavjet” i sve druge njegove filmove i taj njegov talenat, moram da priznam, polako se ispušava. Filmovi su mu u posljednje vrijeme go ku*ac. Nije to više tako kao kada je snimao „Oca na službenom putu” i „Doli Bel”. Ja sam igrala u filmu „Otac na službenom putu”. On je tad bio drugačiji čovjek i zbog toga je taj film veličanstven. I zato „Zavjet” nije, jer je sada je drugačiji čovjek. Neko ga je naveo da pomisli da je „veliki”, a kada sam ja snimala sa njim, on je pravio veliki film, ali nije razmišljao koliko je veliki čovjek. Kada smo imali premijeru filma na festivalu u Puli, mi smo tamo došli u gaćama i papučama, bez glamura. To je Kusturica uveo u svijet filma, a sad nosi leptir-mašnu i fura glamur. Monika Beluči je epizoda u njegovom životu. Ne vjerujem da se on zaljubio u Moniku, da bi to bilo fatalno. On je zanasen filmom, a Maja je njegova vjerna supruga i imaju dobar brak. On ima zvaničnu porodicu i ja vjerujem u tu porodicu – kazala je Eva.






