Express
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
No Result
View All Result
Express
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
No Result
View All Result
Express
No Result
View All Result
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
Početna Izdvojeno

ČUVARI ETNOMUZIČKE TRADICIJE: Otac takmičar u “Nikad nije kasno,” a sin regionalna muzička zvijezda

Takmičar popularnog šoua „Nikada nije kasno“ Ismet Agović bavi se muzikom više od četiri decenije, a posebno uživa u izvornoj muzici.

Još tokom dječačkih dana zavolio je pjevanje, iako mu je to oduvijek bio samo hobi.

– Bavim se očuvanjem kulturne baštine, izvornom muzikom. Bavim se muzikom iz hobija, ali polako prelazi u profesionalnost – rekao je takmičar.

Svojim moćnim glasom iznenadio je mnoge, a posebno voljom i željom da očuva i promoviše tradicionalnu muziku. Iako osim sjajnog vokala umije da svira i mnogo instrumenata, posebno je ponosan na to što je samouk.

– Taj muzički pravac počeo sam odavno da ispitujem i do sad sam uradio par albuma, ali uzora nikada nisam imao kada je pjevanje u pitanju, samouk sam. Moj otac je bio priučeni muzičar, pa sam tako i ja sam naučio da sviram violinu, saksofon, klarinet – otkrio je Ismet.

Sebe naziva rizničarem izvorne kulture, a najveća podrška da ostvari svoje snove u muzičkim vodama su mu supruga i sin, na čiji prijedlog se i prijavio za takmičenje veterana. Zanimljivo i njegov sin je više nego uspješan muzičar. Naime, Aladin Agović je član sve popularnijeg benda “Sandžak Tapani”.

Tagovi: Aladin AgovićIsmet Agović
Prethodni članak

GRUDI JAKA SEDMICA: Bubamara ima šta da pokaže u Dubaiju

Sljedeći članak

SEVERINA PRIJE MUZIČKE KARIJERE: Isplivala pjevačicina fotografija stara preko 30 godina

Povezani članci

Ima li nešto između Maje Šuput i Gospodina Savršenog Šime? “Tek sam sad nagrabusio…”

Na estradi je 21 godinu, no jednu stvar o njemu nitko ne zna: Ovo je pravo ime omiljenog pjevača brojnih žena…

Ovako izgleda dom Dine Merlina: Ima 100 milijuna, a živi u skromnoj kući obrasloj bršljanom!

Svuda me diskriminiraju zbog mog prezimena Hajdarpašić: “Nigdje nisam svoja na svom…”

NAJNOVIJE

Kćerka Bruce Willisa progovorila o svojim borbama i problemima: Bolest oca nije jedino što ju je snašlo!

Tko je Aljo TikToker koji je napravio neviđenu dramu u hotelu u Turskoj: Bavio se skidanjem sihira, a za sebe govorio da je vidovit!

Kako danas živi Ljuba Stanković, pobjednik showa “Pinkove zvezdice“: Odbio je Sašu Matića, a da ga sretnete ne biste ga prepoznali!?

Ima li nešto između Maje Šuput i Gospodina Savršenog Šime? “Tek sam sad nagrabusio…”

  • Impressum
  • Kontakt
  • Oglašavanje
COPYRIGHT 2025. AVAZ ROTO PRESS D.O.O. Sva prava pridržana.

Magazin "Express" je upisan u evidenciju javnih glasila u Uredu za informiranje Vlade FBiH br. 04-40-91/01 pod brojem 1017. od 19. 06. 2001. godine.

No Result
View All Result
  • Najnovije
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo