“Udruženje rođaka”, neobični bend koji čine Mili i Sanjin Oručević, Elvis Medić, Igor Dunđerović, Daniel Lazar, Almir Mešković i Dženo Mujić, a koji dolazi iz Norveške, svoj novi album "Kafana Hollywood" predstavili su najprije Mostarcima, koji su iz kluba Black Dog Pub nakon nastupa harizmatičnih muzičara otišli puni pozitivnih utisaka.
Članovi benda nastavljaju mini turneju po BiH, a njihova naredna destinacija bit će Sarajevo gdje će 2. marta svirati u kultnom klubu Cinemas Sloga. Dan poslije, 3. mart rezerviran je za Tuzlake i svirku u Nardi Pubu.
Zbog njihove muzike i interpretacije, muzički kritičari “Udruženje rođaka”ocijenili su kao jedan od neponovljivih i trenutno najboljih bendova na sceni. Razlog za to je zasigurno i pjesma "Nermina", moderna verzija Šantićeve "Emine", koja je pored pjesme "Kafana Hollywood" pobrala sve simpatije publike širom Bosne i Hercegovine, ali i regiona i na taj način plasirala “Udruženje rođaka” na domaće muzičko nebo.
Prošla godina je bila izuzetno uspješna za ovaj bend koji je albumom pod nazivom "Kafana Hollywood" proslavio 10 godina svog postojanja.
Mnogobrojni koncerti, predstave i nagrade, dokaz su da je ovo Udruženje ipak jedinstveno na ovom svijetu, jer je sva dostignuća postiglo "bez veze i štele".
– Album "Kafana Hollywood" doživio je veliki uspjeh, a to potvrđuje činjenica da je prvo izdanje albuma rasprodato u rekordnom vremenu. Upravo zbog toga, “Udruženje rođaka” će u saradnji sa Tempo productionom, reizdati album "Kafana Hollywood" – poručuju iz benda „Udruženje rođaka“.