Maid Hećimović planira svoju veliku prekretnicu u karijeri,a pjevač je nakon „X Factora“ nastavio sa svojim idejama i planovima. On je godinama u sretnoj vezi sa Ajlom Džafić, a mi smo ga ovaj put zatekli pitanjem o svadbi koja nikako da se desi. O prijateljima na estradi, vezama i braku Maid je govorio iskreno.
Prava prijateljstva
Kako se snalaziš na estradi?
– Mislim da posjedujem sve preduvjete i kvalitete za nekoga ko bi trebao imati značajno mjesto na estradnom nebu, jedino što mi fali je to neko laktanje i beskrupulozna borba, što mi moj karakter i obraz jednostavno ne dozvoljavaju. Sve u svemu, ispred mene je još godina borbe pa ćemo vidjeti u konačnici kako sam se snašao i da li su moje kvalitete dovoljne za opstanak!
Ima li pravih prijateljstava?
– Dobrih ljudi naravno ima, ali o prijateljstvima i to onim pravim ipak je teško govoriti, jer su moji pravi prijatelji oni sa kojima sam odrastao i koji nisu iz svijeta muzike. Dakako da na estradi ima ljudi koje, hajmo reći, mogu nazvati prijateljima ili možda bolje rečeno drugovima, ali zbog obaveza ta prijateljstva jednostavno nemaju priliku da se produbljuju.
Možemo li da očekujemo novi spot i pjesmu?
– Moram priznati da sam na nekoj prekretnici i da imam nekih solucija kako i kamo bi moja karijera trebala ići dalje, tako da sad dosta razmišljam o tome svemu. Kad se odlučim sigurno će ubrzo biti i novih pjesama.
Kako podnosiš kritke?
– Da se ne lažemo, nikome na prvu nije drago čuti nešto negativno o sebi pa tako i meni. Međutim, kad se strasti smire, dobro razmislim o tome i uvidim da li je kritika konstruktivna, ako ispadne da jeste, uvažim je i zahvalim se "kritičaru" .
Koliko ti je važna podrška djevojke?
– Svakoj normalnoj osobi bi trebalo biti jako važno šta njegov ili njen partner misli o njegovim odnosno njenim potezima! Meni jako znači podrška moje djevojke, jer nekako mi to daje vjetar u leđa. U dvoje je sve lakše!
Jesu li ti dosadila pitanja o vjenčanju?
– Da li vi to znate nešto što ja ne znam?
Šta misliš o braku?
– Mislim da je to jedna institucija koju treba njegovati! Lijepa je to stvar kad se ljudi vole i možda što je još važnije poštuju. Dobro treba razmisliti prije nego se odlučite za taj korak jer se time dosta stvari mijenja, htjeli mi to priznati ili ne. Međutim, ako ste dovoljno pametni i dovoljno volite, brak može biti jedna prekrasna stvar!
Na šta si spreman zbog ljubavi?
– Ljubav je uglavnom pokretač svega u životu, barem mene što se tiče. Prekrasna je stvar voljeti. Čovjek kad voli čini mi se postaje bolja osoba, samim tim jer je ispunjen ljubavlju.
Ljubav i obožavateljke
Ti od samog starta karijere nisi krio vezu. Misliš li da je to smanjilo broj obožavateljki?
– Odgovor na to pitanje vam ne bih znao dati, jer ne znam kako je biti popularan, a bez djevojke!
Kako reagiraš na sujetne kolege?
– Ne može niko biti loš koliko ja mogu biti dobar.
Šta ti je donijela popularnost i koliko te je promijenila?
– Donijela mi je veliki broj lijepih i nezaboravnih trenutaka, puno divnih poznanstava, donijela mi je život o kome sam sanjao u smislu da radim posao koji najviše volim ali donijela mi je ponekad i ne tako divne situacije.
Promijenio se nisam garantirano, to mogu potvrditi ljudi koji me poznaju i prije svega ovoga.
Tračevi i neistine
Koji je najgori trač o sebi koji si čuo?
– Da budem iskren, nekih baš loših stvari o meni po novinama se i nije naročito provlačilo. Isti slučaj je i sa mojim privatnim životom u Orašju, valjda nikad nisam davao povoda, ne znam… Ono što me ponekad zna pogoditi ili iznervirati pa i ražalostiti je kad ljudi pogrešno shvate moje statuse na Fejsbuku pa krenu širiti kojekakve nebuloze, a stvar je u tome da jednostavno njihov mozak nije shvatio šta je pisac htio reći.






