Adis Škaljo spojio je ugodno s korisnim, pa prihvatio poziv za nastup dočeka Nove godine u Švedskoj gdje je stigao ranije kako bi u uživao u skijanju…
Dijaspora ga nahranila
– Baš se mogu pohvaliti odlaskom u Švedsku… Prezadovoljan sam skijanjem, provodom i dočekom Nove godine, tako da sam teškog srca došao u BiH. Tamo sam se sprijateljio i upoznao dosta našeg svijeta tzv. dijaspore koja me je nahranila i onako ostavila bez riječi – kazao je Adis i dodao:
– Proveo sam deset sjajnih dana i imali smo odličnu zabavu na planini sa udruženjem „If Sarajevo 84“ i njihovim članovima, koji našu djecu koja žive u skandinavskim zemljama uče da skijaju i da pričaju naš jezik, ako su to roditelji zaboravili… Imaju razne aktivnosti i moram priznati da sam i sam poželio da budem dijete i da me ovako paze – kroz smijeh priča Škaljo.
Supruga Amra je bila sve vrijeme uz njega tako da je provod bio zagarantiran. Nažalost, prije nije naučio skijati, pa je odlučio krenuti i na intezivni kurs te je za kratko vrijeme dobio diplomu…
– Prvi put sam stao na skije i stvarno mi se svidjelo. Nisam se polomio (smijeh). Išao sam na intenzivni kurs kod instuktora „If Sarajevo 84“ i zasluženo sam dobio diplomu za početnika – ponosno će pjevač.
Dobri poslovni potezi
Koliko se dopao tamošnjoj publici, dokaz su i brojni pozivi koje je dobio za nastupe u narednom periodu.
– Da sam tamo pored dobrog druženja napravio i odličan poslovni potez svjedoče i svirke u februaru, martu i odmah sam dobio poziv ponovo za Novu godinu… Stvarno sam presretan – otkriva nam Škaljo.




