Eldin Huseinbegović ostavio je iza sebe dosta dobrih pjesma, a on svojoj publici uvijek donosi nove i lijepe stihove. Pjevač je nedavno bio u bolnici zbog ispcrpljenosti, a nakon što su zdravstveni problemi ostali iza njega posvetio se poslu i novim planovima. Eldin nam govori o svojoj publici, nastupima, ali i zbog čega svojoj kćerki neće preporučiti da nastavi njegovim stopama.
– Hvala Bogu, zdravstveni problemi su iza mene. Ponovo se vraćam muzici i pjesmi – počinje priču Eldin.
Poruka pjesme
Može li publika uskoro da očekuje neki novi singl, koji bi bio najava možda i za album?
– Imam već odavno spremno nekoliko lijepih pjesama ali se uvijek ispriječe stvari koje su preče od muzike. Mislim da će do kraja godine izaći pjesma i spot koji će najaviti album.
Kakve su reakcije na pjesmu „Biser"?
– Prezadovoljan sam reakcijama i onakve su kakve sam baš i želio da budu. Dakle, ljudi ne slušaju samo note nego uvijek razmisle o samoj poruci pjesme, a to je ono što želim od svojih pjesama. Drago mi je da pjesma dođe do ljudi i da je čuju.
Hoće li publika čuti nešto novo i drugačije ili ćeš ostati vjeran onome što si radio do sada i tvom prepoznatljivom stilu i baladama?
– Koliko god bježao od sebe ne uspjevam, a ljudi koji vole moje pjesme su me baš takvog i navikli. Najbitnije je da su sve moje pjesme iskrene i da ih ljudi kao takve prepoznaju. Bilo da su balade ili brže pjesme.
Koliko se savjetuješ sa porodicom i prijateljima prije nego što pjesma dođe do publike?
– Svaka moja pjesma prije nego što je izdam prođe taj prvi test kod moje porodice, prijatelja i ljudi sa kojima sarađujem. U svemu što radim je vrlo važan dobar savjet i svaku dobronamjernu kritiku sa osmijehom prihvatam.
Tvoje kolege se danas žale da je stanje na estradi loše, da nema novca, da je kriza autora i dobrih pjesama. Kakav je tvoj stav i koliko pratiš estradna zbivanja?
– Vrlo malo pratim ta dešavanja na estradi, da budem iskren. Posvećen sam sebi i onome što radim. Najbitnija mi je zadovoljna i sretna publika na mojim nastupima. Na to se ne mogu požaliti.
Šta je ono što može da te iznervira?
– Najviše mogu iznervirati sam sebe sa svojim slabostima i manama.
Da li si ikoga od kolega odbio za saradnju i nisi mu želio napisati pjesmu?
– Nikada nikoga nisam odbio izuzev ako kod njih postoji želja za pisanjem o stvarima koje se kose sa mojim pogledima na život.
Sarađivao si sa mnogim pjevačima, tu su Hari Varešanović, Dino Merlin, Marija Šerifović i mnogi dugi. Koja ti je saradnja posebeno draga i ostala u lijepom sjećanju?
– Sve te saradnje su meni bile veliki vjetar u leđa i hvala im sto su mi ukazali povjerenje i počastili me pozivom za saradnju tako da nikoga neću izdvajati.
Životni poziv
Koliko ti je bitna podrška porodice?
– U ovom poslu je zaista presudna podrška porodice. Onim ljudima kojima ona nešto znači, pogotovo. I uvijek mi je porodica na prvom mjestu.
Da li bi poželio da jednog dana tvoja kćerka krene tvojim stopama i bavi se muzikom?
– Ne bi mi bilo drago da neko od mojih krene u muzičke vode na ovaj način. Zaista, ima puno ljepših životnih poziva nego što je muzika.
Družim se sa Kemom i Arminom
Ko su kolege sa kojima provodiš najviše vremena i da li na estradi ima pravih i iskrenih prijateljstava?
– Sa svim kolegama sam u jako dobrim odnosima, ali privatno se najviše družim sa Arminom Muzaferijom i Kemalom Hasićem, i oni su mi dokazali da na estradi zaista može biti iskrenih prijateljstava. Mi se družimo i iskreno se radujemo međusobnim uspjesima.






