U svojoj dosadašnjoj karijeri naš poznati mladi pjevač Emir Đulović nikada nije izbjegavao nastupe humanitarnog karaktera. Ukoliko mu ranije neki termin za nastup nije zauzet, rado se odazove svakom pozivu. Svoju humanost potvrdio je još jednom u Švicarskoj tačnije u Lucernu.
Organizacija “Prijatelji Ključa” na čelu sa Rezakom Omerovićem organizirala je veliki humanitarni koncert i jedna od njihovih želja je bila da Đulović bude zvijezda večeri. Iako je ranije imao brojne nastupe u Njemačkoj, simpatični Emir se rado odazvao njihovom pozivu u dao doprinos velikoj akciji.
Posebno ponosan na Emira je i njegov prijatelj i menadžer Nesko Bronja, ugledni biznismen iz Švicarske koji je prije dvije godine pokrenuo i nekoliko biznisa u BiH tačnije u Željeznom Polju gdje je, zahvaljujući njemu, zaposlenost itekako porasla.
– Bez obzira koliko imao obaveza, mislim da Emir nikada nikome nije rekao “NE” kada se organizirao neki humanitarni koncert, jedino ukoliko ranije taj termin nije rezerviran. Zbog toga sam ponosan na njega – priča nam Bronja.

Koliko se Emirove pjesme slušaju u Švicarskoj, a posebno stari hit “Igraj hano” vidjelo se i u Lucernu. Horski su pjevali s njim, a kada je istu završio tražili su još… Ne pamte, tako vele, kada su se bolje proveli odnosno kada im je neko tako lijepo dušu pjesmom razgalio.





