Jedan od najpoznatijih estradnih menadžera Raka Marić, koji je vodio karijeru kultne grupe “Bijelo dugme”, priča o situaciji na sceni, o zaradama pjevača, o svojoj djeci i tvrdi da je i muzičku industriju pogodila ekonomska kriza.
– Kriza se izuzetno osjeća, velika je besparica zahvatila ne samo estradu već i cijeli svijet – kaže Raka i dodaje da veliki problem predstavlja nedostatak velikih talenata i pjevača.
Međutim, optimista je da će se situacija promijeniti.
– Vjerujem da će sve doći na svoje mjesto u narednih nekoliko godina, da će se pojaviti novi muzičari koji će trajati duže i čiji rad će se pamtiti na duže staze. Od svih s kojima sam radio, Severina Vučković je imala najveći profit na nastupima. Imali smo jako lijepu saradnju, koja i dalje traje, ali manje u odnosu na ranije – kaže on i komentira pjevačima iz takmičenja “Zvezde Granda”:
– Sve je to kvantitivan rad. Oni nastupaju grupno i po mom mišljenju nema tu nekog kvaliteta, niti će neko da ispliva na vrh, jer se niko posebno i ne ističe. Priznajem samo one pjevače koji su pokazali veliki talenat i uspjeh. Iz mlađe garde priznajem samo talenat Željka Joksimovića, a neosporne zvijezde koje traju godinama su Zdravko Čolić, Haris Džinović i Goran Bregović.