Sulejman Haljevac Memo, pobjednik prošle sezone srbijanskog rijalitija “Farma”, ne samo da je omiljen u Sarajevu, u svojoj BiH, već i u Srbiji. I danas, nekoliko mjeseci nakon pobjede, Memo “nije miran” na beogradskim ulicama. Zaustavljaju ga i stariji i mlađi, žele fotografiju, autogram ili da im on pokaže svoju koreografiju jer je po zanimljivom plesu ostavio poseban dojam na seoskom imanju.
Za Sulejmana malo ko od bivših farmera će reći nešto negativno. “Pokupio” je sve simpatije konkurenata sa “Farme” pa ne iznenađuje što, kada organizuju neku feštu u Beogradu, obavezno traže da i on dođe. A, kada Memo dođe onda je lijep provod zagarantovan.
Haljevac je jedan od onih koji, posebno svojim zemljacima, a koji učestvuju u nekim rijalitijima u Srbiji, pomaže da se što bolje afirmiraju. Riječi hvale pa i toga da nekada uzme telefon u ruke i, kako reče nedavno, “malo pogura neke svoje Bosance”, nisu rijetkost. Kako je postao jako drag i režiserima aktuelne “Farme” često ga kontaktiraju, pitaju za neke učesnike koji su na bilo koji način povezani sa BiH.
Tako je bilo i sa Zumretom Midžić Zuzi koja je nedavno napustila to seosko imanje. na svoj način memo joj je pomagao, animirao ljude da glasaju i za nju, a onda se šokirao kada je čuo kako je, navodno, Zuzi na pitanje novinara šta misli o njemu, rekla kako uopće ne poznaje tog gospodina?! Ko je on, pitala se Zuzi.
Na to, kako pričaju Memini prijatelji, on nije ravnodušno reagirao. Nije ljut što ga “ne poznaje”, ali razočaran kako ljudi na nizak način vraćaju za neke dobre stvari. Nedavno je, kako smo čuli, u jednom društvu pričao kako ga je takvom izjavom Zumreta više nego iznenadila jer je očkivao ne da ga hvali već da kaže kako joj je, recimo, komšija, da se viđaju u prolazu u Sarajevu, da je momak iz lijepe porodice…
Na takav bi način sigurno pridobila i simpatije brojnih fanove koje Memo i dalje ima i koji bi sigurno nekoliko poruka odnosno glasova poslali za nju. A, kako nije… napustila je imanje ranije nego što je očekivala.







