Express
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
No Result
View All Result
Express
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
No Result
View All Result
Express
No Result
View All Result
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
Početna Izdvojeno

Nakon pravomoćne presude za pedofiliju: Glumac se odrekao prestižne nagrade!

Glumac Moamer Kasumović odlučio se odreći od Trećejanuarske nagrade Općine Bijelo Polje, koju je dobio 2017. godine. Ova odluka uslijedila je nakon što je pravomoćno osuđen za teško kazneno djelo pedofilije. Pokretač inicijative za oduzimanje nagrade bio je član odbora Demokratske Crne Gore, Marko Đukić, koji je tražio da se Kasumoviću nagrada formalno oduzme zbog pravomoćno izrečene sudske presude. Iako je Skupština općine usvojila opće zaključke prema kojima se priznanja mogu oduzeti osobama osuđenim za teška kaznena djela, u ovom konkretnom slučaju nije donesena posebna odluka.

Kasumović je Trećejanuarsku nagradu dobio 2017. godine, dok je nekoliko godina kasnije u Sarajevu počinio bludne radnje nad petnaestogodišnjim dječakom.

Općinski sud u Sarajevu izrekao mu je kaznu od godinu dana zatvora, koju je, u skladu sa zakonom, zamijenio novčanom kaznom. Kazna je iznosila približno 36.500 konvertibilnih maraka (oko 18 tisuća eura).

U svom priopćenju za javnost Kasumović je objasnio da se na ovu odluku odlučio kako bi, kako je naglasio, sačuvao dostojanstvo i integritet same nagrade. Istaknuo je kako ne želi da priznanje, koje bi trebalo promovirati društvene i kulturne vrijednosti, postane predmet političkih sporova ili dodatnih podjela u društvu.

Podsjetimo, glumac je osuđen zbog bludničenja nad maloljetnikom, a taj je podatak bio nepoznat javnosti sve dok se nakon jedne predstave o vršnjačkom nasilju u beogradskom Narodnom pozorištu nije ustao mladić koji je priznao da je 2019. bio žrtva njegovog seksualnog zlostavljanja. Tada je imao 14 godina, a mladić je u potresnoj ispovijesti u kazalištu ispričao i da je cijeli slučaj dobio sudski epilog i da je glumac osuđen.

S.M

Tagovi: Moamer Kasumović
Prethodni članak

Slavni par ubio rođeni sin u njihovom domu? Policija napravila prve izvide…

Sljedeći članak

Nataša Bekvalac o novogodišnjem nastupu u Banjoj Luci: Otkrila i koga će poljubiti u ponoć…

Povezani članci

Dragana Mirković hitno prekinula nastup u Hrvatskoj, plače na bini: “Jako mi je loše…”

Povratak Andnana Jakupovića: Mostarac “ubo” hit koji će obilježiti ljeto

Džumhur gazi sve pred sobom i opet mu pustili hit u Umagu: Nakon “ljiljana” stigle “pariške kapije”…

Stigla prinova kod Handžića: Dok čeka prvi album, Nermin proživljava najveću sreću (VIDEO)

NAJNOVIJE

Nakon pogibije 23-godišnje kćerke, reality-zvijezda van sebe: “Svi koji pišete da mi je dijete zaslužilo umrijeti…”

Malo tko zna da je Doris Dragović starija od muža: Vjenčali su se 1990., ona je imala 29 godina, a on samo…

Umjetna inteligencija tvrdi da je ovo pobjednik Elite 9! Jedno ime mnogi nisu očekivali u samom vrhu

Još jedan pjevač izgubio je brata u prometnoj nesreći: Ista sudbina ga pogodila kao i Lazića

  • Impressum
  • Kontakt
  • Oglašavanje
COPYRIGHT 2025. AVAZ ROTO PRESS D.O.O. Sva prava pridržana.

Magazin "Express" je upisan u evidenciju javnih glasila u Uredu za informiranje Vlade FBiH br. 04-40-91/01 pod brojem 1017. od 19. 06. 2001. godine.

No Result
View All Result
  • Najnovije
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo