Nakon više nego uspješnog predstavljanja u prošloj sezoni šoua ZMBT, Mirza Aljović nije stao na tome, nego je punom parom krenuo u osvajanje bh. estradnog neba. To mu za pravo daje tek snimljena pjesma “Nož u leđa”, autora Hareta Vražalice koja će se ovih dana početi emitovati na radio stanicama. Mirza je prezadovoljan svojom prvom pjesmom i to je baš ono što je očekivao.
– Pjesma, koja je uistinu fantastična, će prvo biti ponuđena “Hayatu” i vjeruje da će vrlo brzo ući u uho slušalaca. Dao sam sve od sebe da to zvuči maestralno tako da “svjetla” obraza mogu stati pred publiku – kaže Mirza koji se, uporedo s pjesmom, bavi i privatnim biznisom. Između ostalog, otvorio je ćevabdžinicu koju je nazvao “ZMBT”. Tu je, dodao je on, i upoznao Hareta s kojim je, na obostrano zadovoljstvo, uspostavio saradnju.
Aljović, inače, preferira pjesme Halida Bešlića i Ace Pejovića pa se stoga nada da će i njegove pjesme ići u tom pravcu. Neće stati na jednoj numeri, jer već sada lagano bira i ostale pjesme koje će zaokružiti na albumu prvijencu. A kako mu na poslovnom polju ide izuzetno dobro, pitali smo Mirzu kakva je situacija na ljubavnom polju. Nije želio puno otkrivati te je samo rekao:
– Sretan sam, uspješan i zadovoljan.





