Edvard Eninvul je imenovan za glavnog i odgovornog urednika britanskog “Vogue-a”, što je velika stvar. On je prvi tamnoputi muškarac koji je na čelu ovog prestižnog magazina.
Uvijek će biti stvari koje treba veličati, ali poslednje izdanje magazina je predstavilo nekoliko ljudi na potpuno pogrešan način.
Specijalni februarski broj na naslovnoj strani promoviše Margot Robbie i Nicole Kidman kao holivudske zvijezde. Ispod njihove fotografije, sastavljena je i lista glumaca koji su pretežno bijeli, a potom i naslov “Holivudska nova era”.
https://www.instagram.com/p/BdfyLdgHtP1/
Sve to ne bi bilo čudno da u dnu naslovne strane ne stoji tekst „zašto moramo pričati o rasi“, a ovaj natpis je pokrenuo raspravu na društvenim mrežama.
Sam izgled fotografija i poruka koje šalje kao da su u suprotnosti, smatraju mnogi korisnici interneta, koji naglašavaju da bi Edvard trebao da snosi odgovornost.
Ima i onih koji ga pravdaju činjenicom da on pokušava na svojim leđima da nosi teret različitosti u izdavačkoj industriji, kao i da trpi ogroman pritisak od bjelkinja, što naravno nije fer.
–Moguće je da je još uvijek pronalazi u svemu tome i da traži svoje mjesto u izdavačkoj industriji, jedan je od komentara poštovalaca “modne biblije”.