Pjesma “Oj, djevojko jabuko” koju izvodi Adnan Nezirov za vrlo kratko vrijeme postala je jedna od slušanijih pjesama na našim prostorima. Zahvaljujući, prije svega, odličnom vokalu mladog Bišćanina. A da sve što je dobro bude, na neki način, “uprljano”, govori podatak da je ta pjesma već jednom snimljena i to prije deset godina. Pod istim nazivom pjesmu je 2002. godine na albumu “Stani, stani” otpjevao Ermin Jahić Trombon.
– Na tom albumu koji je izdala “Gold” produkcija je i ta “sporna” pjesma “Oj, djevojko jabuko”, kao prva na listi urađena u aranžmanu Željka Stjepanovića, Almira Buze. Na omotu se jasno sve vidi, iz čega je lako ustanoviti da gospoda Felić Dilvad Dado i Elvir Bosnić nisu aranžirali tu pjesmu i da tekst nije djelo Jasne Bašić, kako su to oni naveli u pojedinim medijima i na materijalu koji je otpjevao Adnan Nezirov – kazao nam je Trombon koji nam je poslao i omot svog CD-a iz 2002. godine.
S druge strane, Adnan Nezirov kaže kako je pjesmu uredno kupio od Jasne Bašić, te da ima ugovor kojim se potvrđuje da je pjesmu platio.
– Preko prijatelja iz Njemačke sam došao do Jasne. Brzo smo se dogovorili. Ja sam je kupio i to je sve. Pjesma mi je bila od prvog momenta poznata, kao da sam je negdje čuo. Jedino smo koristili tekst dok smo muziku i aranžmane radili su studiju kod Dilvada Felića. Tu ne postoji nikakav problem. Vjerujem da taj čovjek želi samo neku medijsku reklamu preko te pjesme. Ja sam je uredno platio a sve ostalo on treba da završava sa Jasnom koja potpisuje tu pjesmu. Dakle, kupio sam je, ništa nisam ukrao – kaže nam Nezirov još jednom dodajući kako taj spor treba da riješe Jasna i Ermin.
Kod Jahića na albumu stoji da je pjesmu napisala Jasna Katana, dok kod Nezirova potpisnik te pjesme je Jasna Bašić. Pitali smo Adnana da li je moguće da je u pitanju ista osoba.
– Nisam siguran, ali je vrlo moguće. Sa njom imam lijepu poslovnu saradnju, pjesma mi se svidjela, ja je platio i to je sva filozofija – bio je kratak Adnan.