Almija Krdžalić sa samo sedamanest godina odlučila je da se upusti u borbu na Grandovoj sceni. Iako se već bavi pjevanjem, tvrdi da svoj posao želi da podigne na viši nivo. Ona poznaje Nermina Handžića, jer su oboje iz Tešnja, a nakon nastupa iznosi svoje utiske.
Jesi li zadovoljna nastupom?
-Zadovoljna sam nastupom, mada uvijek može bolje. Trema je učinila svoje.
Zašto baš „Zvezde Granda“?
-Od malena sam pratila pomenuto takmičenje kao i „Neke nove klince“ i zamišljala sebe na toj istoj sceni. Čekala sam pravi trenutak za sve ovo i smatram da moje vrijeme tek dolazi.

Koji je žanr tebi draži, pop ili folk?
-Iako sam se u takmičenju predstavila folk numerama, moja porodica i bliži prijatelji znaju da je pop muzika moja prva ljubav i predstavlja moje početke u muzici. Volim da je pjevam za svoju dušu. Dvoumila sam se kojom vrstom muzike da se predstavim, izabrala sam folk, ali ko zna, možda ćete imati priliku da me čujete i u pop izdanju.
Kako je raditi sa mentoricom Viki Miljković?
-Raditi sa Viki je ogromno zadovoljstvo. Počele smo pripreme za drugi krug i sve ide kako treba. Viki je zaista jedna velika umjetnica i pored svega dobar čovjek. Presretna sam što sam u njenom timu i nadam se najboljem ishodu.
Razgovarala: N.N.