Branka Sovrlić važi za jednu od folk pjevačica koja iza sebe ima bogatu i plodnu karijeru. Bogatu u smislu velikog broja CD-ova koje je snimila, nekadašnjih kaseta i ploča i singlica, a plodnost nosi njen veliki broj gostovanja i solističkih koncerata na kojim joj mogu pozavidjeti mnoge zvijezde.
U predratnom periodu je radila čak po tri koncerta dnevno diljem ex. Jugoslavije, naravno veliku prednost i olakšavajuću okolnost imala je to što joj je suprug menadžerisao i završavao sve propratne segmente vezano za samostalne nastupe. U to vrijeme Sadik Pašić, Brankin suprug, važio je za najboljeg estradnog menadžera od koga su svi učili zanat. Rat i ratna zbivanja su mnogo toga poremetila u njenoj karijeri no sudeći po njenim uspjesima posljednje dvije godine stari sjaj ovoj prekrasnoj ženi i izvrsnoj interpretatorki sija novim žarom.
– Zadovoljna sam skromno rečeno svojim najnovijim albumom “Urnebes”. Iznjedrio je mnogo rado slušane pjesme, neću reći hitovi jer ne volim te termine ali koliko sma ja zadovoljna toliko je i moja diskografija “BN Music”, znači to je to – kazala je za početak Branka a ono što je nas zanimalo jeste univerzalan potez u karijeri i štampanje dva nova albuma na tržište. Nije li to i previše u vremenu kada njene kolege “izbacuju” na tržište samo singlove.
– Jedna sam od rijetkih koja uživa u interpretaciji starogradskih pjesama, romansi, balada… Mislim da to donosim na korektan i dopadljiv način, tako bar kažu oni koji su odgovorni za segment očuvanja i zaštitu muzičke baštine – kaže Branka.
Etnolozi su rekli mnogo pohvalnih rečenica za njen najnoviji album koji se pojavio na tržištu u izdanju Javnog servisa MPBiH.
– Na CD-u je štampano 17 prelijepih starogradskih pjesama koje sam snimila u studiju pomenute televizije uz tamburaški orkestar. Album je naslovljen “Da smo se ranije sreli” a zapravo želim kazati da sam davno trebala publici pokloniti ovaj album uz koji mogu zaista uživati oni koji vole taj žanr. Tu su pjesme “Zlatan prsten nosim ja na ruci”, “Ruzmarine moj zeleni”, “Sjedi Mara na kamen studencu”, “Oprosti mi mila mati”… Pjesme čija ljepota i autentičnost ne može biti zamijenjena jednostavno to su pjesme koje se pjevaju izvorno po jednom određenom klišeu, a meni sve to odgovara jer sve zapravo glasovno mogu da stignem. Pohvalit ću se da u zadnjih 20 godina ovakav album se još nije pojavio na bh. tržištu i to me dodatno čini sretnom. Ispunila sam sebi želju – kazala je Branka sa zadovoljstvom u glasu.