Zagrebačka policija prošle sedmice privela je Miju Begović, i to nakon što je glumica odbila alkotestiranje, a navodno je bila i agresivna prema policajcima, koji su zbog toga morali primijeniti sredstva prisile. Begović tvrdi da su je "plavci" lažno optužili za posjedovanje oružja.Mia je, šuška se, morala provesti noć u Jedinici za zadržavanje na Oranicama. Policija je, naime, zaustavila njezin automobil zbog sumnje da je glumica bila pod uticajem alkohola kad je sjela za volan. Nakon incidentne situacije, privedena je uz primjenu sredstava prisile. Nakon što je provela noć na Oranicama, uz optužni prijedlog su je pustili da se brani sa slobode.
– Privedena sam pod lažnom optužbom da posjedujem oružje, kojeg nije bilo, a to može potvrditi moja kolegica Anita Matić Delić, koja je bila pored mene. Za tačnost ove izjave posjedujem i snimku – rekla je Mija Begović.






