Hari hoće veliki koncert za Novu godinu
Na koncerte benda „Hari Mata Hari“ dolazi publika iz cijele regije, a Hariju je uvijek drago da ih vidi.
– Oni se raduju meni, ja njima. Dočekaju da popričaju sa mnom. Kao da su putem mojih pjesama nadoknađuju svu ljubav prema domovini – priča Varešanović o turnejama po dijaposri.On je nedavno bio na velikoj turneji po Asutraliji i Novom Zelandu,a na redu su novi izazovi. Za planiranje ljetnog koncerta u Sarajevu je kasno, jer kako kaže, to zahtijeva veliku organizaciju, za veliki spektakl koji je dužan Sarajlijama nakon sedam godina.
– To mi je želja, volio bih da to bude za Novu godinu, da mogu neko lijepo veselje napraviti Sarajlijama. Sarajevo nema definiran trg koji je dobar za neki koncert.Nemamo trg koji je prilagođen za više ljudi, kao što ima Beograd i Zagreb. Kada razmišljam o tome, mislim o novom mjestu. Za mene to nije ambicija, to je druženje s mojom publikom. Ne referiram ganjanje veličina, već da bude lijepo i originalno – otkriva muzičar.Varešanović je tipični predstavnik lijepog pjevanja, kao što to rade poznati svjetski tenori.
– Ja sam totalno samouk, nisam ni s kim vježbao. Kao mali sam pjevao u Domu kulture na Vratniku, a to je prije bilo, kao i svi drugi domovi, škola za glumu, recitovanje, sviranje… prava vrijednost. Nedavno sam bio u žiriju za malu djecu i bila mi je čast učestvovati, jer je lijepo kada se djeca u ovom vremenu vraćaju muzici, ali i sportu. Bolje da im se ta vrsta snova ostvaruje – poručuje Hari Mata Hari.On otkriva recept za dobar izgled, ima li genetike ili posebnih tajni.
– Drago mi je što je takav utisak, ali ja zaista ništa ne radim specijalno, to je vjerovatno genetika. Ne radim ništa što bi ugrozilo moje zdravlje i nisam neki sportista, pa da možemo reći da je to razlog mog izgleda.







