Amela Brdar pjevačica iz Sarajeva posljednjih dana ima mnogo zakazanih tezgi širom naše zemlje, a šuška se da bi uskoro mogla i opet na američku turneju… No, lijepa Sarajka nam se požalila, kazavši, da je zabrinuta za svoje mjesto pod estradnim nebom zbog invazije raznoraznih pjevačica, ali i starleta koje svako malo „uzimaju mikrofon u ruke“…
– Iskreno bojim se za svoje mjesto na estradi i smatram da mi je pozicija ugrožena… Danas izgleda može svako uzeti mikrofon i može pjevati… Nemam ništa ni protiv koga, ali ne treba miješati kruške i jabuke… Nervira me to što je muzika izgubila svaki smisao i što se više ne cijene prave stvari i prave vrijednosti – kazala je Brdar.
No, uprkos svemu tome, tvrdi da će se lavovski boriti kako bi i dalje uveseljavala istinske zaljubljenike lijepe pjesme…
– Nikada se ne bih odrekla karijere! Još uvijek je gradim i tražim pravo mjesto pod ovim nebom i izborit ću se, jer znam koliko sam se trudila i dalje to radim da bih se tek tako odrekla… Osim neke „više sile“ da baš moram onda uredu… Napravila bih neki presjek samo, ali odrekla se nikada ne bih… Ovo je nešto što volim i što me ispunjava dodatno u mom životu – istakla je Brdar.



