Kako je kazao Predsjednik OTVORENE MREŽE dr. Almira Čehajića –Batko koji je bio u posjeti kod Mime Šahinpašića na UKCS-u, na odjelu nefrologije, zdravstveno stanje Mime Šahinpašića, novinara i prijatelja naše kuće, je veoma teško.
Naime, nakon transplantacije bubrega koja je obavljena skoro prije 17 godina, Mimi je iznenada prestala funkcija transplantiranog bubrega. Sa veoma velikim vrijednostima uree i kreatinina je hitno smješten u bolnicu.
Funkcija transplantiranog bubrega je totalno prestala. Poduzete su sve potrebne mjere i Mimi je ponovno uspostavljena funkcija bubrega dijaliznim putem.
Poslije nekoliko obavljenih dijaliza Mimo se osjeća malo bolje, ali i spoznaja da poslije silne borbe za život i transplantacije od prije skoro 17 godina, njegova jedina mogućnost je retransplantacija bubrega.
Bosanci i Hercegovci, dragi sugrađani i svi dobri ljudi, uključimo se svi da ponovo spasimo Mimi život.
(Udri muški/Express)