Željko Bebek nije dio ekipe koja slavi četdreseti rođendan „Bijelog dugmeta“, a turneja prolazi bez provg pjevača ovog kultnog benda. Pjevač se posvetio solo karijeri, pa je nakon Dubrovnika spreman i za doček Nove godine u Biogradu na moru, a on baš i nema lijepo mišljenje o bendu i onome što danas sviraju. U nekoliko navrata je čak kritikovao Bregu da je ono što danas svira narodona muzika, i da nema veze sa onim što jeste „Bijelo dugme“. Kako kaže Bebek, njega ta priča više ne zanima.
– Često me to pitaju novinari, pa ja onda kao neko ko je pozvan, naravno, i iznesem svoje mišljenje. Mogu vam reći da sam umoran od pitanja o Bregoviću jer je već postalo dosadno da stalno odgovaram na ista pitanja. Koliko vidm oni rade, sviraju, ekipa je na okupu i dobro su. Neka im je sa srećom! Toliko toga sam uradio u svojoj solo karijeri,ali od pitanja o Bregoviću i „Bijelom dugmetu“ to se izgubilo i niko to i ne spominje – kaže iskreno Željko Bebek.



