Express
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
No Result
View All Result
Express
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
No Result
View All Result
Express
No Result
View All Result
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
Početna Vijesti

Daniela Popovića stigla pravda nakon 30 godina: Prodao pa ukrao auto

Općinski građanski sud u Zagrebu punih 28 godina nakon tužbe Daniela Popovića (61), izvođača pjesme "Džuli" kojom se 1983. proslavio na Euroviziji, odbacio je njegov zahtjev da se utvrdi da je vlasnik sportskog automobila Triumph jer je dokazano da ga je prodao još 1985. da bi ga kasnije uzeo i zadržao.

U odbijenoj tužbi podnesenoj 1988. Popović je tražio da je kupac njegova auta 'dužan priznati i okaniti se svakog daljnjeg smetanja vlasništva i posjeda' nad Triumphom iz 1973. Popović je tvrdio da kupac inicijala G. Z. 'svojata i izmišlja i s tim u svezi protiv njega vodi krivične postupke.

S druge strane kupac Triumpha se protivio tužbi u cijelosti navodeći da je od Popovića kupio sportski Triumph u septembru 1985. plativši mu 3.000 njemačkih maraka te mu predao studijski mikser Tapco i televizor u boji Panasonic.

Kupac je tokom spora upozoravao i da mu je Popović kupljeni Triumph ukrao još u junu 1986. zajedno sa svim stvarima u automobilu za što je Popović oglašen krivim zbog krađe na temelju presude iz 1989.

No na temelju rješenja Općinskog suda u junu  1990. zbog zastare je bila odbačena privatna tužba G. Z. koji je postupak pokrenuo nakon odustanka tadašnjeg tužilaštva. Sportski automobil potom je bio deponiran pa vraćen Popoviću jer je na njega glasila saobraćajna dozvola.

Na ročištu održanom u novembru ove godine, 30 godina nakon krađe Triumpha, preslušana je i snimka telefonskog razgovora „dvojice muškaraca“ u kojoj jedan traži da se napismeno sastavi ugovor, koji je već ranije postojao, ali je negdje zagubljen, da je automobil prodan. Prema obrazloženju presude, policija je devet mjeseci nakon nestanka automobil pronašla u Titogradu  gdje je Popović tada stanovao.

Prethodni članak

Željko Vasić progovorio: Ponovo sam se odao najvećem poroku

Sljedeći članak

Zijad Sipović uvijek dostupan

Povezani članci

Stigla prinova kod Handžića: Dok čeka prvi album, Nermin proživljava najveću sreću (VIDEO)

Ibrahimović pozirao s partnericom na premijeri Đokovićevog filma: Rijetko su skupa u javnosti

Najpoznatija Hercegovka zapalila mreže pjesmom o rodnom kraju: “Ja sam se rasplakala”

Oglasila se kćerka Andrije Bajića dan pred sahranu, njene riječi kidaju dušu: „Zbog tebe tata…“

Please login to join discussion

NAJNOVIJE

Stigla prinova kod Handžića: Dok čeka prvi album, Nermin proživljava najveću sreću (VIDEO)

Dara Bubamara otkazala sve nastupe u Budvi: Oglasila se saopćenjem, a onda obrat…

Pogledajte roditelje Due Lipe na koncertu Dine Merlina! Raspalili se uz hit: “Jel‘ Sarajevo gdje je nekad bilo”

Šime se nakon prekida s Majom Šuput drastično promijenio: Skinuo se i pokazao ono što su sve žene čekale…

  • Impressum
  • Kontakt
  • Oglašavanje
COPYRIGHT 2025. AVAZ ROTO PRESS D.O.O. Sva prava pridržana.

Magazin "Express" je upisan u evidenciju javnih glasila u Uredu za informiranje Vlade FBiH br. 04-40-91/01 pod brojem 1017. od 19. 06. 2001. godine.

No Result
View All Result
  • Najnovije
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo