Damir Memišević Damme jedan je od mlađih pjevača naše generacije. Godinama živi i radi u Americi, a da nije tako velike udaljenosti sa Sarajevom i Beogradom koji se smatraju centrom estradnih dešavanja, on bi, smatraju oni koji sarađuju s njim, puno više napredovao. Zbog toga Damme sve ozbiljnije razmišlja da se vrati na evropsko tlo i život nastavi u Beču.
Skandali ga nisu zanimali, a da se poput brojnih njegovih kolega koristio njima, sada bi bio puno poznatiji. Smatra da ni jedan posao ne može biti kvalitetan koji se završava “preko noći”.
– Nikada nisam čeznuo da budem poznat. Danas se neki ljudi neprekidno pojavljuju na TV i kada bi to bila mjerna jedinica trebalo bi da su najpopularniji na svijetu. A, nisu. Jesu poznati, ali ne i popularni. Pripadam grupi ljudi koja čestito i vrijedno radi, radi i radi. Smatram da sam rođen sretan jer se bavim poslom kojeg volim. Neću da se opterećujem stvarima koje to ne zaslužuju i na koje ne mogu da utičem. Definitivno sam čovjek koji je rođen pod sretnom zvijezdom. Muzika je moja ljubav i ja se bavim ovim poslom, prije svega iz ljubavi. To je zaista tako. Kao dječak nisam sanjao ni novac, ni ne znam šta. Uvijek sam želio samo da pjevam i taj san mi se, hvala Bogu, ispunio – priča Damme.
Nije jedan od onih koji voli “gazeći preko mrtvih” doći do popularnosti.
– Nikada me nije zanimalo da komentarišem rad drugih, niti se petljam u živote kolega, saradnika, prijatelja. Uvijek sam gledao svoja posla. Godinama sam u porodici bio bijela vrana, a sad sam crna ovca – jedini nisam oženjen. Majka vrši pritisak na mene da je red da joj podarim svog naslijednika, ali ja još uvijek čekam – smješkajući se priča ovaj simpatični mladić.







