Halid Bešlić nimalo nije oduševljen velikim brojem takmičenja koja se, iz godine u godinu, povećavaju. Kako kaže Halid, svi hoće da pjevaju, a niko neće ništa da radi.
– Zašto da se stide da budu seljaci i da obrađuju zemlju. Biti seljak je bilo nešto što se ranije poštovalo, a biti papak je u onom drugom, negativnom smislu epitet koji se zasluži lošim ponašanjem. Neće niko ništa da radi, svi bi da pjevaju! Nemaju svi talenta i to je jasno. Evo, toliko je tih takmčenja, a gdje su ti mladi pjevači? Nigdje. Nema ih! Ostali su druga liga i nisu ništa napravili konkretno i neće još za barem deset godina. Pojave se nekoliko mjeseci, nestanu i tu se završi priča. Još uvijek mi, stara garda, držimo estradu – kaže Halid Bešlić.






