– Uvijek sam bila veoma sigurna u to šta mogu, a šta ne mogu da uradim, kazala je Vinfri, ističući da predsjednička kandidatura “nije nešto što je interesuje – prenio je BBC.
Američki predsednik Donald Tramp je, nakon što su mediji počeli da spekulišu da bi Vinfri mogla da bude predsjednički kandidat, rekao da misli da bi je pobjedio na izborima, ali da ne vjeruje da bi poznata voditeljka učestvovala u toj trci.
On je kazao da Opru dobro poznaje i da ne vjeruje da bi se kandidovala.
Si-En-En je početkom mjeseca objavio, pozivajući se na dva “bliska prijatelja” Opre Vinfri da ona “aktivno razmišlja” da se kandiduje na predsjedničkim izborima u SAD 2020. godine.
Si-En-En je razgovarao s prijateljima voditeljke, koji su tražili da ostanu anonimni kako bi mogli da “otvoreno govore”, nakon što je prethodne večeri održala, kako se navodi, “izuzetan govor” na dodeli Zlatnog globusa, a koji je izazvao spekulacije o njenoj kandidaturi za predsjednika.
U međuvremenu, društvene mreže je preplavio snimak Trampovog gostovanja u emisiji Si-En-Ena 1999. godine, kada je na pitanje voditelja Larija Kinga ko bi za njega bio potpredsjednik SAD “iz snova”, Tramp odmah pomislio na – Opru Vinfri.

-Oprah bi uvijek bila moj prvi izbor…To je zaista sjajna žena, neko poseban… Ako bi se ikada našla na tom položaju, bila bi fantastična. Popularna je, briljantna, divna žena- odgovorio je tada Tramp, koji se u to vrijeme uspješno bavio nekretninama.
Takođe, napravio je tada poređenje između Vinfri i samog sebe, rekavši da bi “ona bila slična njemu, jer imaju mnogo toga zajedničkog”.