Postoji mnogo podudarnosti između ubistva Džona Kenedija, tačnije smaknuće i prinošenje žrtve bogu Sunca, i ubistva Dijane, princeze od Velsa, koja je izgubila život u onome za šta sam siguran da je predstavljalo ubistvo boginje Mjeseca, boginje koja je drevnim narodima bila poznata pod imenom Dijana – kazao je jednom popularni teoretičar zavjera David Icke.
Simbolični prikaz
Dijana Frensis Spenser (Lejdi Di) rođena je u Park Hausu na kraljičinom imanju u Sandringemu u Norfoku, 1. jula 1961. godine, kao treća i najmlađa kćerka vikonta Altorpa, koji je kasnije postao VIII erl Spenser. Budući da je živjela u Sandringamu, poznavala je kraljicu Elizabetu II još od vremena kad je bila djevojčica, pa se često igrala se sa njenom djecom. Čak postoji priča da ju je princ Čarls prvi put vidio dok je ona bila u dječjim kolicima.
Dijana je uvijek govorila da se sjeća kako je tokom praznika bila odvođena u kraljičinu rezidenciju, iz godine u godinu, i da je tamo svaki put gledala film „Čiti, čiti, beng, beng”. Naime, izbor ovog filma je veoma zanimljiv jer je scenario za njega napisao Jan Fleming, inače agent britanske obaveštajne službe, prijatelj Alistera Kroulija i autor romana o Džejmsu Bondu.
U pomenutom filmu su prikazani kralj i kraljica koji mrze djecu, otimaju ih i onda stavljaju u kaveze, a na kraju ih odvode u zamak i bacaju u tamnicu. To je simbolični prikaz onoga što se u stvarnosti i desilo i sasvim sigurno nije slučajno što su Vindzori puštali Dijani baš taj film toliko često.
Spenserovi su elitna porodica koja pripada drevnim krvnim lozama. Oni su rođaci Spenser-Čerčilovih, a u srodstvu su sa porodicom Marlboro iz Blenhejm Plejsa u Oksfordširu, mjesta u kojem je rođen Vinston Čerčil. Dijana i princ Čarls imali su zajedničke pretke – između ostalog i kralja Džejmsa I, prvog kralja Engleske i Škotske iz dinastije Stjuart. Između ostalog Spenserovi su važna krvna loza i Dijana je bila u srodstvu sa brojnim aristokratskim kućama, a ako pogledamo još dalje, Spenserovi su u srodstvu i sa mnogim vodećim američkim porodicama, a jedni od njih su Rokfeleri- kazao je u svojim istraživanjima Icke.
Ranije isplanirano
„Odbrojavanje” do svadbe počelo je 1977. godine kada je Dijana srela princa Čarlsa u Altorpu. Njoj je tada bilo samo 16 godina, pa su tek tri godine kasnije Vindzori počeli da realizuju ono što je za nju ranijih godina bilo isplanirano. Vindzori su iznad svega željeli da im Dijana rodi nasljednike prestola sa genima Spenserovih i to je nažalost bio jedini razlog zbog kojeg im je ona bila potrebna. Nedelju dana nakon vjeridbe, pojavili su joj se simptomi bolesti bulimije.
Dijana je povraćala tri, do četiri puta dnevno i postala abnormalno mršava. Inače, treba napomenuti da mnoge žrtve sotonističkog i seksualnog zlostavljanja u djetinjstvu, u kasnijim godinama svog života pate od bulimije.
Vindzori su od Dijane dobili ono što su željeli onda kada je princ Vilijam začet. Dijani je tada rečeno da porođaj mora da bude izazvan vještačkim putem da bi se uklopio u Čarlsov raspored polo-mečeva, pa je tako plavooki i plavokosi Vilijam rođen 21. juna 1982. godine, tačno na dan ljetnje dugodnevnice.
Ono što je zastrašujuće jeste, kakav je to muž i otac koji insistira na tome da se njegovoj ženi daju lijekovi za vještačko izazivanje porođaja zbog rasporeda polo- mečeva? Kao drugo, da li iko zaista vjeruje da je to bio pravi razlog za to? Naime, Vindzori su opsjednuti astrologijom i okultnim vještinama navodi se u Dejvidovim istraživanjima kraljevske porodice.
Porodica koja je toliko zaokupljena sotonizmom, ezoterijskim misterijama i kultom Sunca tražila je da se na vještački način izazove porođaj da bi se nasljednik prestolja rodio na dan ljetnje dugodnevnice, kada je Sunce na svom vrhuncu moći.
Ispunila cilj
Princ Henri (“Hari”) rođen je septembra 1984. godine i Vindzorima poslije toga Dijana kraljevskoj porodici više nije bila potrebna, jednostavno ispunila je cilj koji su godinama kovali, a to je rađanje aristokratskih nasljednika.
– Onda, odjednom, čim je Hari rođen, sve je puklo, naš brak, sve je otišlo u nepovrat- rekla je Dijana u jednom intervjuu.
Dijana i Čarls su se rastali 1992. godine, a razveli 28. augusta 1996. godine. Skoro tačno godinu dana kasnije ona je bila mrtva.
Međutim, najvažnije pitanje koje treba da se postavi kada želite da otkrijete one koji su učestvovali u nekom zločinu je: „Ko od toga ima koristi?” E pa, Vindzori su imali i te kakve koristi od Dijanine smrti. Nje više nije bilo da nastavi da uništava kraljičin kredibilitet svojim postupcima i znanjem o tajnama kraljevske porodice. Ono što je posebno smetalo kraljevskoj prodici jeste da je Dijana uživala veliku popularnost širom svijeta te im je predstavljala ogromnu smetnju.
Nje više nije bilo da utiče na vaspitanje i stavove budućeg kralja, princa Vilijama i njegovog brata, princa Harija. Vindzori su zadobili potpunu kontrolu nad njima, tako da su mogli da ih oblikuju prema sebi. To ranije nisu mogli da čine jer je Dijanin uticaj bio suviše jak.
Poslije njene smrti, princ Čarls je bio slobodan da se konačno oženi Kamilom. Parker Bouls jer je monarhiji dao nasljednike s genima Spenserovih i time obavio svoju dužnost.
Sotonistički ritual
Šta je bilo to što je Dijana željela da razotkrije, a što je po riječima prijatelja kome je to rekla trebalo da „uzdrma čitav svijet”? Naime, Henri Kisindžer, jedan od najvećih manipulatora Iluminata, susreo se sa Dijanom više puta, pa je čak bio i na njenoj sahrani. U jednom intervjuu datom poslije njene smrti, rekao je:
– Nju je bilo politički i diplomatski nemoguće kontrolisati. To je isto kao da je rekao:
– To je jedan od razloga zašto je ubijena.
Ipak, Icke stalno naglašava ovo je samo jedan nivo. Na najvišem nivou, Dijanina smrt, kao i smrt Džona Kenedija, predstavljala je ritualno ubistvo. Ona je bila dugo planirana zbog efekta koji je trebala da ima na ljude i zbog Zemljine magnetne rešetke, kao i da bi simbolički označila dolazak „Novog svjetskog poretka”.

Simbolizam Iluminata i sotonističkih rituala koji okružuje Dijaninu smrt veoma je veliki, a da bi razumjeli odakle on potiče moramo da se vratimo u daleku prošlost.
Ono što je bitno pomenuti jeste da je Dijana bila jedna od najvećih boginja drevnog svijeta i predstavljala je ženski aspekt energije, poznat i kao Barati, Britanija, Izida, Artemida, Afrodita i tako dalje, što su sve, u suštini, samo različita imena kojima se označava ista ženska energija. Dijana je bila poznata kao boginja Mjeseca.
Obredno žrtvovanje
Riječ „pont” na francuskom jeziku znači „prelaz” ili „most”, a riječ „alma” potiče od Al-Mah, imena koje se na Srednjem Istoku koristi za boginju Mjeseca. Dakle, naziv tunela Most Alma može se prevesti kao „Most boginje Mjeseca”, a obližnji trg po imenu Alma znači „mjesto boginje Mjeseca”. A boginja Mjeseca je Dijana. Taj naziv se takođe može protumačiti i kao „Most duše”. To je razlog zbog čega je Anri Pol bio „programiran” da prođe skretanje ka Dodijevom apartmanu i zaputi se ka tunelu Mosta Alma.
To je razlog zbog čega je Dijanu ekipa hitne pomoći tako dugo držala u tunelu, umjesto da se s njom uputi do najbliže bolnice u kojoj je njen život mogao da bude spašen. Međutim, nije planirano da ona preživi i izvedena iz tunela tek kada je već bila klinički mrtva, što potvrđuju nalazi autopsije.

Prema sotonističkom ritualu, Dijana je morala da umre u podzemnoj odaji, na drevnom mjestu obrednog žrtvovanja i to je sve moralo da se desi noću, pod Mjesecom, u mjesecu avgustu, kojim prema legendi vlada rimska verzija boginje Izide – Dijana.
Mnogi danas znaju da je princeza Dijana bila klinički mrtva 45 minuta poslije ponoći, ali ipak je odvezena u bolnicu i držana u operacionoj sali sat i po vremena, dok je tim ljekara, sastavljen od samih profesora medicine, otvarao njen grudni koš i „borio se da je spasi”.
Bila trudna
Borili su se da spase ženu koja je bila klinički mrtva preko sat vremena kada je stigla u bolnicu? Dejvid je iz brojnih izvora saznao da je princeza Dijana u tom trenutku bila trudna. Fetus bi u tom slučaju simbolički predstavljao Horusa, kralja, odnosno boga Sunca. Ovo će zvučati nevjerovatno većini ljudi, ali ako proučite opsesiju koju Iluminati gaje prema ritualima i simbolizmu, onda to sve dobija pun smisao. Dijana možda još nije ni bila svjesna svoje trudnoće.
Možda su fetus uklanjali iz njenog tijela na operacionom stolu u Parizu satima poslije njene kliničke smrti, dok su se navodno borili da joj spase život.
– Čuo sam priče o tome da se ćelije ovog fetusa koriste za kloniranje beba nastalih iz te Dijana-Dodi genetske mješavine- tvrdi Icke.
Iluminati su odlučivali o mjestu na kome se vjenčala sa princem Čarlsom, katedrali Svetog Pavla u Londonu, koja je podignuta na mjestu na kojem se nekada obožavala boginja Dijana.
U Parizu, katedrala Notr Dam nalazi se na mjestu na kojem se u drevna vremena obožavala boginja Dijana, a ambulantna kola u kojima je bila princeza Dijana prošla su pored katedrale Notr Dam na svom putu do bolnice. Princeza Dijana se vjenčala i umrla na mjestima na kojima se nekada obožavala boginja Dijana.