Samo sadaka spasila je Šukija Planjanina pa nema nekih većih posljedica nakon što je prošle sedmice imao saobraćajnu nezgodu. I dok je na pumpi sipao gorivo, samo što je krenuo, iz čista mira, na njega je naletio automobil koji se svom silinom zabio u njegovu stranu automobila.
– Uspio sam, ne znam ni ja sada, kako reagirati. Uspio sam onako instinktivno pomjeriti automobil u suprotnu stranu. A da nisam šteta bi bila ogromna. Sreća je da meni i supruzi koja se nalazila sa mnom u automobilu nije bilo ništa. Malo smo ugruhani, ali ništa strašno. Opet je sve dobro što se dobro završi. Negdje smo sadaku podijelili – kazao nam je Šuki.
Na autu ima materijalne štete, no sve se to, dodaje, može sanirati. Bitno je da je živa glava na ramenima.
– Sve se to da popraviti, neka nama ništa nije bilo. Čovjek, ma koliko da je oprezan, ne zna da ga u svakom trenutku može tako nešto snaći. Opreza nikada dosta, jer ni kriv ni dužan možeš stradati – rekao je Planjanin.






