Nakon pitanja da li joj je bilo teško vratiti težinu koju je imala prije porođaja, odgovara:
– Jaao, pa hvala vam što mislite da sam vratila liniju. Znači, prevarila sam i vaše oko. S obzirom da sam se u trudnoći ugojila skoro 30 kilograma i da mi nakon porođaja nije spalo ništa samo od sebe, cijeli taj period je za mene bio jako naporan, čak više psihički nego fizički.
Uglavnom se svodilo na vježbanje u teretani uz minimalno odricanje što se tiče hrane jer ja zaista obožavam da jedem što se i vidi po meni. Zašto kažem da je psihički teže?! Zato što živimo u vremenu u kojem je pritisak okoline na porodilje jako veliki i svi očekuju da se taj višak, koji je ostao, skine u nekom svemirskom roku, što je nemoguće u većini slučajeva.
Htjeli mi da priznamo to ili ne, genetika igra veoma veliku ulogu kod svake trudnice i odlučuje kakve ćemo biti prije i poslije porođaja. Meni je itekako ostao višak i borim se sa tim i sada s obzirom da se bliži Viktorov prvi rodjendan i želim da izgledam lijepo, a i krajnje je vrijeme da se malo uozbiljim po tom pitanju. Do sada sam svoj višak vješto prikrivala gardarobom, različitim krojevima i naravno crnom gardarobom koja je meni inače omiljena, ali i saveznik broj 1 kada je u pitanju višak kilograma – rekla je Dunja.
Koji su to problemi o kojima žene ne pričaju, a koji su vezani za period poslije trudnoće, a koji se odnose na sam izgled žene?
– E, vidiš, to je jako zanimljivo pitanje. To je onaj pritisak okoline koji sam spominjala. Smatram da se u javnosti ne govori otvoreno o svemu onome što ženu zadesi nakon što izađe iz porodilišta. Jednom prilikom sam baš pokrenula tu temu na svom Fejsbuk profilu i mogu ti reći da se javilo toliko žena koje su se pronašle i to je jedan od mojih najkomentarisanijih statusa ikada. A zbog čega? Jer žene nemaju priliku nigdje da otvoreno govore o tome.
Konkretno, što se tiče viška kilograma i mučenja oko vraćanja kilaže, tu se pronašlo više od 90 posto žena. Žena je nakon porođaja iscrpljena, ne voli svoje tijelo puno strija, tu je i taj višak kilograma, ne osjeća se privlačno i potreban joj je neko ko ce joj pružiti podršku. Ukoliko podršku nema kod kuće, neće je imati nigdje jer naš narod, naročito žene, sklone su zlonamernom komentarisanju žene nakon porođaja, pa čak i u trudnoći, što smatram zaista velikim grijehom. Komentari tipa:“Vidi kolika je“ ili “ Jao što je poružnila, mora da nosi djevojčicu“.
Uglavnom su žene te koje komentarišu.