Jedan od najtrofejnijih sportaša svijeta, tenisač Novak Đoković (38) otkrio je razloge zbog kojih je odlučio dio svog života provesti u Grčkoj.
Gostujući u programu grčkog CNN-a, Novak je otvoreno govorio o razlozima zbog kojih je odlučio preseliti se i organizirati jedan od svojih turnira upravo u Grčkoj.

-Prije svega, želim zahvaliti svim Grcima koje sam upoznao u posljednja dva mjeseca, koji su ovdje u Ateni s mojom obitelji i koji su nas dočekali raširenih ruku. Bili su vrlo ljubazni, velikodušni i spremni pomoći. Zato se zaista osjećam kao kod kuće – rekao je Đoković.
Dodao je i da je Grčka oduvijek bila zemlja sporta, što potvrđuju i Olimpijske igre koje potiču djecu da se bave različitim disciplinama. Njegova je želja da se i tenis u Grčkoj dodatno razvije te da djeca pronađu inspiraciju u ovom sportu.
-Kao tenisač, nadam se da će tijekom ovog turnira, ali i nakon njega, ostati dugoročni pozitivan utjecaj – u smislu uključivanja većeg broja djece u tenis. To je globalni sport, a organizacija međunarodnih turnira pomaže njegovoj popularizaciji – poručio je.

Istaknuo je što ga također posebno privlači kada je u pitanju boravak u Grčkoj.
-Naravno, tu su i vrijeme, prekrasna klima, nevjerojatna hrana i jedna od najljepših obala u Europi i svijetu. Zaista mi se sviđa način života ovdje i osjećam da su grčki i srpski narod kao braća. To je najvažniji razlog zbog kojeg smo ovdje – rekao je.
S.M




