Bosanskohercegovački reper Sajfer, čije pjesme imaju milionske preglede na muzičkim streaming platformama i koji uživa veliku popularnost širom Balkana, sa novim projektom “Anima Part II” ponovo je oduševio armiju fanova i dokazao zašto je u vrhu hip hop muzičke scene.
Riječ je o tri nove pjesme – „Afere“, „Dilajla“ i „Ocoloco“, koje su šest sati od objavljivanja pregledane više od 500.000 puta.
Na cijelom novom projektu značajan doprinos je ponovo dao Sajferov stalni saradnik Enel Beatz, koji je bio glavni producent, a imao je pomoć Denija. Za spotove je bila zadužena kreativna ekipa „Vemine Videos“. Svi spotovi su snimani u Sarajevu, a scenarista je bila Sajferova supruga Lejla Nikšić.
-Siguran sam da ćete vruće ljeto provoditi uz moje pjesme i da ćemo ponovo imati milijunske preglede. Kada su u pitanju nastupi, družit ćemo se u najvećim klubovima i diskotekama u BiH, Hrvatskoj, Srbiji, Crnoj Gori, Makedoniji… Posebno mi je drago da ću biti dio najtraženijeg muzičkog događaja godine – Belgrade Music Week 25 krajem juna/lipnja – kaže Sajfer koji za kraj naredne godine planira veliki koncert u Sarajevu.

Podsjetimo, reper se domaćoj publici predstavio još 2013. godine sa prvim solo-albumom pod nazivom “Kodeks ulice”, a od tada je ostvario brojne suradnje s muzičarima iz BiH i regije. Kako je i sam rekao, odskočna daska u karijeri mu je bila pjesma “Kokaina”, a njegovi najveći hitovi su “Med”, koji ima 11 milijuna slušanja, “Karneval I i II”, koji imaju preko 45 milijuna pregleda, “Ignor” u saradnji sa Cunamijem ima 15 milijuna streamanja, a “7ICE”, koju je snimio sa Jalom Bratom i Bubom Corellijem, je poslušana više od 22 milijuna puta.
S.M