Ponekad ljudi pokušaju da ugroze poznate ličnosti, ali i mnoge druge, i da ih dovedu u opasnost.
Prošle godine, policija je uhapsila dvojicu osumnjičenih koji su navodno planirali napade tokom velikih događaja u Austriji, uključujući koncert na Tejlor Svift.

Pamela Anderson se takođe setila trenutka kada ju je muškarac na aerodromu pomislio da je druga poznata ličnost i napao je. Među slavnima koji su doživeli neprijatne situacije poput pljačke je i Kim Kardašijan.
Kim Kardašijan
2016. godine, Kim Kardašijan je doživela užasan pljačkaški napad tokom nedjelje mode u Parizu.
Jedne noći Kim je odlučila da ostane u hotelskoj sobi, dok su njene sestre otišle na žurku. Ipak, možda je bilo bolje da je i ona otišla na zabavu, jer ono što je usledilo bilo je nešto najstrašnije što je Kim doživjela u životu.

Ležala je u hotelskoj sobi, a onda su ušli provalnici obučeni u policijske službenike. Natjerali su vratara da otvori Kiminu sobu, a onda su je uhvatili, vezali i zapušili joj usta ljepljivom trakom nakon čega su joj uzeli sav novac i nakit, 10 miliona dolara vrijednih dragulja, uključujući njen vjerenički prsten i dva dijamantska Cartier narukvice, a potom je ostavili u kadi. Tada je osjetila i strah za sopstveni život.
Rijaliti zvezda je policiji kasnije ispričala da nije razumjela što su provalnici govorili jer su komunicirali na francuskom, ali ponavljali su ‘prsten, prsten’ pa je shvatila da žele znati gdje je prsten vredan oko četiri miliona evra koji joj je poklonio suprug Kanje Vest.

U intervjuu sa Dejvidom Letermanom 2020. godine, Kardašijan je otkrila užasan trenutak, rekavši: “Zgrabio me je i privukao, ali nisam nosila ništa ispod. Pomislila sam, ‘Ovo je trenutak kada će me silovati.'”
Pljačkaši su odnijeli i kutiju s nakitom u vrednosti od pet miliona eura i dva telefona s poverljivim informacijama, porukama i fotografijama.
Hotel sa lošim obezbjeđenjem
Hotel u kojem je Kim boravila nalazi se na vrhunskoj lokaciji u Parizu, i u njemu često odsjedaju poznate ličnosti. Ipak, i pored svega toga hotel ima jako loše obezbjeđenje – bezbjednosne kamere ne postoje ni izvan ni unutar zgrade. Stručnjaci kažu da Kim može da tuži vlasnike hotela zbog svega toga, a čude se i kako je moguće da je njeno obezbjeđenje dozvolilo zvijezdi da sa tolikom količinom skupocjenog nakita odsedne u hotelu gdje je pljačku moguće lako izvesti.

Gdje su bili telohranitelji?
Kim nikuda ne ide bez tjelohranitelja ali te kobne noći uz nju nije bio nijedan. Broj tjelohranitelja varira između trojice i dvanaestoro, a svima njima šefuje Paskal Duvije. Kim je u Pariz došla sa trojicom tjelohranitelja, ali su oni bili raspoređeni i za zaštitu njene dvije sestre, koje su bile u drugom hotelu. Postavlja se pitanje, zašto je bilo tako malo tjelohranitelja u Parizu, kada je u njenom domu danju i noću tim od četvorice tjelohranitelja, kao i zašto je te noći Paskal otišao u drugi hotel, te zašto nije dobio otkaz poslije ovog incidenta. Dodatnu sumnju na ovu situaciju baca i činjenica da je samo 11 nedjelja prije pljačke Paskal bankrotirao sa milionskim dugovima.
Kako to da komšije ništa nisu čule?
Francuski mediji pisali su da je Kim vrištala tokom i nakon pljačke, te da je izletela na balkon i dozivala pomoć kada je uspjela da se oslobodi. Ipak, nema nijednog svjedoka koji je ovo čuo, a i komšije koje je policija ispitivala tvrde da nisu registrovali njene pozive.
Nakon što ju je policija ispitala o pljački, Kim Kardašijan je napustila Francusku gdje je boravila s majkom Kris Džener i sestrom zbog nedjelje mode u Parizu i vratila se u Njujork.
Kim je teško sve podnijela. Prekinula je sve aktivnosti na društvenim mrežama, odložila rođendansku proslavu koja je planirana za kraj oktobra, a otkazala je i snimanje svog rijalitija. Navodno je potražila pomoć psihijatra u nadi da lakše prebrodi veliki stres koji ju je zadesio te dramatične noći.
(Express/Mondo.cg)