U četvrtak, 9. maja, održano je drugo polufinale Evrovizije, a predstavnici 15 zemalja dali su sve od sebe da se plasiraju u finale prestižnog takmičenja.
Pored Srbije svoje mjesto u finalu obezbijedile su i Hrvatska, Moldavija, Švicarska, Finska, Češka, Izrael, Portugal, Švedska i Norveška.
Voditeljska postava je ostala nepromjenjena, a sinoć smo imali prilike da vidimo predstavnike Danske, Jermenije, Rumunije, Estonije, Belgije, Kipra, Islanda, Grčke, Poljske, Slovenije, Gruzije, San Marina, Austrije, Australije, Albanije i Litvanije.
Od ovih zemalja u finale su se plasirali predstavnici Albanije, Kipra, Estonije, Belgije, Austrije, Litvanije, Poljske, Australije, Jermenije i Slovenije.

Podsjetimo, Francuska, Španija, Velika Britanija, Njemačka i Italija su se plasirale direktno u finale, kao i pobjednik prethodne godine, što je ovog puta Ukrajina.