U srijedu uvečer je u Doboju došlo do ozbiljne drame među gostima jednog tamošnjeg kluba, kada je oko 23.50 časova, za sada nepoznata osoba, dojavila kako je navodno postavljena eksplozivna naprava u lokalu, te da će “za deset minuta doći do masakra”
Kako saznajemo, u trenutku kada je došlo do evakuacije na bini je pjevala pjevačica Slađa Alegro.
– Po navedenoj prijavi postupili su policijski službenici Policijske stanice Doboj 1, Policijske stanice za bezbjednost saobraćaja Doboj i Sektora kriminalističke policije Policijske uprave Doboj koji su odmah izašli na mjesto prijave, te evakuirali sve prisutne. Obavljenim protivdiverzionim pregledom objekta utvrđeno je da se radilo o lažnoj dojavi – saopćeno je iz Policijske uprave Doboj.
O slučaju je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Doboj.
Kako je za BN potvrđeno, policija je dobila dojavu u 23.50 časova, nakon čega su izašli na lice mjesta i provjerom ustanovili da se u objektu nije nalazila bomba.
Policijska uprava Doboj ujedno je apelirala na građane da na ovaj način ne zloupotrebljavaju policiju i druge subjekte koji postupaju po ovoj vrsti dojave, te su istakli da svako lažno prijavljivanje krivičnog djela predstavlja krivično djelo, za koje je predviđena novčana kazna ili kazna zatvora.
https://youtu.be/EQc5ZSxLUcc