Severina na nastupima pjeva pjesme sa nacionalističkim prizvukom, a za koje mnogi smatraju da predstavljaju otvorenu provokaciju na račun Srbije i Srba.
Tako se samo nekoliko dana nakon snimka sa koncerta u Crnoj Gori, na kojem je javno podržala Crnogorce i poručila im “da niko ne smije da ih dira”, na internetu pojavio novi snimak s njenog koncerta na kom hrvatska pjevačica svojim fanovima pjeva pjesmu osvjedočenog srpskog srbomrsca Marka Perkovića Tompsona “Lijepa li si”. Njeno izvođenje ove pjesme možete vidjeti u videu ispod.
– Oj, Zagoro, lijepa li si, Slavonijo, zlatna ti si, Herceg-Bosno, srce ponosno, Dalmacijo, more moje, jedna duša a nas dvoje, pozdrav, Liko, Velebita diko, lijepa li si – glase stihovi ove pjesme koji su opet zapalile društvene mreže, pa još glasnije pokrenuli priču da se Severini zabrani ulazak u Srbiju.
😍❤️🇭🇷🇲🇪🤝❤️ pic.twitter.com/WWKAnMs4BO
— cvijetukamenu (@cvijetukamenu) August 30, 2021
– Kad misliš da ne može gore i niže, Severina te demantuje! Sada poslije podrške Crnogorcima pjeva pjesmu ustaše Tompsona! Seve je toliko ljuta na Srbiju u posljednje vrijeme da to nije normalno – glasili su samo neki od komentara na račun ovog snimka.
Inače, Tompson je u našoj javnosti najpoznatiji po tome što je praktično oživeo ustaški pozdrav “Za dom spremni”, pa su njegovi koncerti zabranjeni širom Evrope zbog propagiranja nacističke ideologije.
(express/alo)