Pjevačica, a u posljednje vrijeme sve češće i autorka pjesama koje snima, Nevena Božović, nastupila je u revijalnom dijelu “Beovizije”, da bi se sa početkom glasanja u finalu ispostavilo da je bila i jedna od članica žirija koji je odlučivao o predstavniku Srbije za Pjesmu Evrovizije.

S obzirom na njena prethodna evrovizijska iskustva, pitali smo je kako se osjeća u tim danima kada se bira pjesma za Eurosong.
– Moglo bi se reći da mi je Evrovizija ušla u krv. Dva puta sam nastupala na „velikoj“ Evroviziji, a prije toga i na dječijoj. Sada sam se na Beoviziji, iskreno rečeno, osjećala baš prijatno. Prošle godine sam pobijedila u tom istom studiju i nevjerovatno mi je da je tako brzo prošla godina dana. U svakom slučaju, dobro znam kako su se osjećali svi ovogodišnji učesnici jer ću se zauvijek sjećati koliko je to takmičenje meni značilo, koliko je bilo stresno, ali i koliko sam se trudila da dam svoj maksimum.
Poslije udaje, moglo bi se reći da živite na relaciji Beograd – Budva?
– Sad sam više u Beogradu jer radim na promociji moje nove pjesme koju sam sama komponovala, zove se ’Nestani sa vetrom’. Zbog toga baš imam dosta obaveze da bih što bolje predstavila tu pjesmu, a istovremeno pripremam i nešto novo što bi trebalo da se bude gotovo za oko dva mjeseca.
Da li planirate da objavite novi CD?
– Intenzivno razmišljam o njemu pošto već imam dovoljno pjesama za album, što mojih, što od mojih kolega. Još ne znam da li bi bilo bolje da album izađe pred ljeto, ali sigurno će se to desiti do kraja ove godine.
Da li si u Bosni i Hercegovini nastupala u posljednje vrijeme?
– Nisam. Bila sam prije nekoliko godina u Sarajevu i uskoro planiram da ponovo gostujem. Zovu me moje drage kolege, tako da ću to uraditi u narednih mjesec i po do dva. Svi će biti obaviješteni na vrijeme i radujem se susretu sa sarajevskom publikom.
Express/S. Danilović