Zadrugari su sinoć igrali specijalnu igricu “Detektivski zadatak” i tom prilikom bili podijeljeni u dvije grupe.
Voditelj Darko Tanasijević je svima objasnio pravila učestvovanja, nakon čega su počeli.
Žena je bila ubica, a svoju savjest olakšala je tako što se jednom čovjeku povjerila. On je njenu tajnu sačuvao za sebe. Pomoć: Ubistvo bez pokajanja – pričitao je Marko Petrušević Petrući, a zadrugari su počeli da pogađaju.
-To je sveštenik dodao je Ivan Marinković.
-Lopov je bježao, a detektiv Žigi Šnap sjedio je u svojim kolima. Nije mogao da krene za lopovom. Pomoć: Zaboravnost – pročitala je Ana.

-Zaboravio je da sipa benzin – rekao je Neca.
-Da, tako je – kazala je Ana.
-U prodavnici građevinskog materijala uhapšena je žena koja je na sebi imala haljinu. Pomoć: Odijelo čini lopova – pročitala je Palčica.
-Imala je možda široke stvari, pa je sakrila ispod toga – dodala je Sanja.
-Tako je, sakrila je ispod široke haljine tri bušilice – kazao je Darko.
-Nama se par odgovora nije priznalo, a njima se priznaje sve i svašta – ubacio se Bilal.
-Mislila sam da si pametniji Bilale. Ko gubi, ima pravo da se ljuti – dodala je Sanja.
-Čovjek je nepomično ležao na podu, usred srče. Zidovi oko njega bili su ispunjeni nečim crvenim – pročitala je Miljana.
-Da nije farbara? – upitala je Zorica.
-Riječ je o tome da su lopovi prosuli kečap po zidovima – rekao je Darko.