Express
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
No Result
View All Result
Express
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
No Result
View All Result
Express
No Result
View All Result
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
Početna Izdvojeno

Saša Popović priznao: “Za ploču ‘Mile voli disko’ Lepa Brena i Slatki greh zaradili 1.360.000 maraka”

U posljednjoj epizodi takmičenja “Zvezde Granda” ponovo je došlo do diskusije između članova žirija.

Naime, Ceca Ražnatović i Dragan Stojković Bosanac otpočeli su temu o autorskim i izvođačkim pravima, kako je nekada to sve funkcionisalo, a kakva je situacija sada.

„Tada su kompozitori najviše zarađivali, tiraži su bili milionski i ti si bio milioner“, rekla je Ceca Bosancu.

Ana Bekuta potvrdila je da pjevači tada nisu dobijali mnogo para, već samo šest posto od ukupnog tiraža.

U raspravu se uključio i Saša Popović, koji je iznio detalje sa početka svoje karijere, dok je sa Lepom Brenom bio član grupe Slatki greh.

“Bosanac, evo ja ću da kažem lijep primjer. Stoje zapisani tačni podaci. Za ploču ‘Mile voli disko’, to je bila 1983. na 1984. godinu, Lepa Brena i Slatki greh, mi smo dobili 1.360.000 maraka. To je za jednu jedinu ploču tada tako bilo”, rekao je Popović, na šta je Bosanac šaljivo odgovorio:

“Ja sam svake godine imao jedno milion, milion i po prodatih. Ja vas zezam sve, ne moram ni da budem ovdje. Vi morate.”

Budući da je u bendu Slatki greh bilo sedam članova, svako od njih je tada zaradio oko 195.000 maraka, i to samo od izvođačkih prava. Koncerti su tada pjevačima i muzičarima donosili još veći prihod.
(express/alo)

Tagovi: Saša Popović
Prethodni članak

Ljupka Stević otkrila da li se kaje što je razlupala auto bivšem ljubavniku

Sljedeći članak

Pokojni Oliver Dragojević je karijeru izgradio zahvaljujući ovom pjevaču

Povezani članci

Seka Aleksić u kupaćem privukla sve poglede: Pokazala vitkiju figuru i izazvala lavinu komentara (FOTO)

Malo tko zna da je Doris Dragović starija od muža: Vjenčali su se 1990., ona je imala 29 godina, a on samo…

Još jedan pjevač izgubio je brata u prometnoj nesreći: Ista sudbina ga pogodila kao i Lazića

Time Out Band objavio novu pjesmu “Tugo dobar dan”: Pojasnili i kako su dobili ime?

NAJNOVIJE

Aneli Ahmić nakon osvojenog drugog mjesta: “Osjećam se kao moralna pobjednica…”

Stanija odnijela 100.000 eura: “Ovo je melem za moje rane!”

Staniju nakon finala čeka auto od 200.000 eura: Na Mercedesu ispisano njeno ime, a kad vidite tko ga poklanja šokirat ćete se!

Durdžići stigli na finale Elite: “Voljeli bismo da se Asmin pomiri sa Stanijom!”

  • Impressum
  • Kontakt
  • Oglašavanje
COPYRIGHT 2025. AVAZ ROTO PRESS D.O.O. Sva prava pridržana.

Magazin "Express" je upisan u evidenciju javnih glasila u Uredu za informiranje Vlade FBiH br. 04-40-91/01 pod brojem 1017. od 19. 06. 2001. godine.

No Result
View All Result
  • Najnovije
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo