Express
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
No Result
View All Result
Express
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
No Result
View All Result
Express
No Result
View All Result
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
Početna Ljepotice

OVU DIVU CIJENE U CIJELOM SVIJETU: Terezi stižu priznanja i iz Francuske

Njenu ljepotu nije narušila ni životna dob

Tereza Kesovija se ubraja u interpretatorke vrhunskog, ali i prepoznatljivog vokala. Svugdje je cijenjena ova 82-godišnja pjevačica koja je još uvijek energična, lepršava i poletna. Pa čak ni njenu ljepotu nije narušila životna dob. Mnogo puta nagrađivana i odlikovana za svoj doprinos u muzici. Godine 1999. je proglašena vitezom visokog odličja za doprinos kulture od Francuske „Chevaller des arts et lettres“.

Čuveni francuski šansonjer i velikan poezije Serge Lama napravio je presedan napisavši sjajan tekst za Terezu pod nazivom „Kilimandžaro bez snijega“ na francuskom “Kilimanjaro sans neige“. Za muziku se postarao Aljoša Šebić koji je uzeo prepjev njene pjesme „Ima te“. Potom je Kesovija odlikovana zlatnom medaljom, novim priznanjem francuskog instituta u Hrvatskoj. A priznanje se zove „L'officier de l'ordie des arts et des lettres“.

Pomenutu numeru štampat će izdavčka kuća „Maranne Melodie“ u saradnji sa Music France koja će ujedno na dva CD-a utisnuti 46 njenih pjesama ispjevanih na francuskom jeziku. Netom po informaciji da je dobitnik zlatne medalje koji su joj dodijelili Francuzi, koja joj još nije uručena zbog pandemije, Tereza je dobila medijsku nagradu Jutarnjeg lista. Pomenuta pjesma „Kilimandžaro bez snijega“ koja zapravo kazuje o velikoj ljubavi koja se topi pod snijegom, je u fazi ekranizacije a scnarij je pisala Kaća Restović.

 

Tagovi: Tereza Kesovija
Prethodni članak

DOK SU PJEVALE ZA DUŠU FANOVA: Verica napala kćerku Mariju jer je rekla da laže

Sljedeći članak

ZVIJEZDE IZ SEHARE MLADEN TOMIĆ: Djevojka mu bila Titino godište

Povezani članci

Već se skupljaju imena za “Elitu 9”: Kija Kockar, Filip Car, Aleksandra Nikolić, a navodno se progovara i sa jednom “zvezdom Granda”!

Zatvor, bankroti, ljubavnice, petero djece, četiri žene: Bivši tenisač Boris Becker sada čeka dijete s 23 godine mlađom!

Desingerica ide sve dalje: Gura publici sladoled u usta, prska ih šlagom, a sada se porodio nasred scene (VIDEO)!

Kako izgleda Gibonnijev sin? Slika je i prilika svoga tate u mlađim danima!

NAJNOVIJE

Pogledajte kako sada izgleda djevojčica sa najslavnije fotografije ikada: Odrasla žena koju život nije mazio…

Nenad Jovanović, jedan od blizanaca koji imaju muziku u malom prstu: “Sarajevo, stižem u Dom mladih…”

Ovim je Jovana Pajić pokazala koliko je bliska sa Marijom Šerifović: Jedno “Volim te” puno toga kaže…

Otkriveno čime će se Gastoz baviti nakon Elite: “To je sreća i ništa se ne može uporediti s tim!”

  • Impressum
  • Kontakt
  • Oglašavanje
COPYRIGHT 2025. AVAZ ROTO PRESS D.O.O. Sva prava pridržana.

Magazin "Express" je upisan u evidenciju javnih glasila u Uredu za informiranje Vlade FBiH br. 04-40-91/01 pod brojem 1017. od 19. 06. 2001. godine.

No Result
View All Result
  • Najnovije
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo