Iako jedan od najjačih bekvokala bivše Jugoslavije Zumreta Midžić, koja je slavu stekla ponajviše u bendu “Mirzino jato” ali i u radu sa Čolom i “Bijelim dugmetom”, već godinama gradi karijeru pod umjetničkim imenom Zuzu Zu, javnost ju je najbolje upoznala tokom boravka na “Farmi”.
Iako je upravo njen ulazak bio kako bi što bolje promovisala album koji priprema već tri godine, čini se da je uspjela u tome jer javnost već zna ko je Zuzi Zu… Naročito po Srbiji, gdje je na ulici pozdravljaju, zaustavljaju, čestitaju…a to joj mnogo znači.
– Drago mi je što sam bila sudionik u jednom tako fantastičnom show-u. Na stotine ljudi rade u realizaciji “Farme” i to zaista treba doživjeti! Moj hendikep je bio što sam ušla nepripremljena jer nisam gledala nijednu prijašnju “Farmu”. Zato sam pomalo pogrešno shvatila ovaj “reality” smatrajući da je za dobrog farmera najvažniji rad i red. Pa sam prvih 20 dana non-stop prala šerpe i lonce i potpuno upropastila ruke i nokte. Međutim, boraveći tamo shvatila sam da su za “Farmu” najvažniji sukobi učesnika i njihovi ljubavni zapleti.
Kakva iskustva nosiš sa ovog rijalitija?
– Ništa novo tamo nisam naučila ni o drugima a ni o sebi. Samo sam potvrdila ono što sam već znala, a to je da sam izuzetna osoba, dobra pjevačica, zadovoljna sa sobom i svjesna svojih kvaliteta i mana. Takva sam bila prije “Farme”, na “Farmi”, takva sam sada i tako ću biti i ubuduće – tiha, nenametljiva i povučena, ali atraktivna i ekscentrična u svojim spotovima i pjesmama. Ja sam u biti kao maca – u privatnom životu samo predem, a na sceni postajem tigrica!
Je li bilo teško održavati higijenu s obzirom na (ne)uslove koji vladaju na imanju?
– U kuhinji i dnevnoj sobi se svaki dan palila vatra u šporetima i non-stop smo grijali vodu, kupali se ili prali veš! Najveća gužva u kući je red za kupatilo jer tamo se kupa, presvlači i puši a unutra je dozvoljeno da bude samo jedna osoba!! Zato sam ja svako jutro ustajala prije sviju i kupala se hladnom vodom a zatim radila yogu. Vrijeme je bilo prelijepo i izuzetno toplo pa sam kosu prala vani i sušila na suncu. Teško će biti održavati higijenu kad dođe zima i velike hladnoće. Inače, na “Farmi” su uslovi puno, puno lošiji nego što to gledaoci mogu da vide.
S kim si imali najbolji odnos, a kojeg bi farmera najradije zaobišli na ulici?
– Najviše mi se dopali Džidža, Miki i Simonida. Divnu i Suzanu sam znala od prije. S njima sam se i najviše družila. Sa Mikijem sam se čula kad sam bila nedavno u Beogradu. Uskoro idem da ga posjetim u Kupinovo! A, definitivno bih zaobišla Miću i Ivana jer su najprostiji i najiritantniji na “Farmi”! A i Vajs mi je bio naporan sa svojom željom za isticanjem.
Kakav odnos si izgradila sa Čupom?
– Čupo je dobar i vrijedan farmer. Za razliku od većine farmera dobro se snalazi i poznaje životinje a ja to jako cijenim. Sa mnom je imao veoma fer odnos. Pošto sam ja išla ranije na spavanje on bi mi uvijek ostavljao komad kruha koji su farmeri kuhali kasno u noći. Kad god se spremao za zabavu pitao bi me za savjet šta da obuče. Sad je u Švedskoj i baš smo se nedavno čuli preko Skype! Tvrdi da istinski voli Jelenu iako to na “Farmi” nije baš pokazivao, makar dok sam ja bila tamo! To je bila jedna turbolentna veza. Teška! Oni su oboje snažne, osebujne i temperamentne ličnosti. Njoj je zaista bilo stalo do njega, što mi je i sama priznala a kakvo je stanje sada: Ne znam! Čupo uglavnom ozbiljno najavljuje vjenčanje!
Na “Farmi” se rađaju i nove ljubavi. Ima li tamo nemorala…? Kako se ponašaju “dame” a kako muškarci?
– Muškarcima je, kao i uvijek, mnogo lakše nego ženama. Oni su jači i nadmeniji i koliko god da su vulgarni publika im neće previše zamjeriti. A ženama se sve zamjera. Ipak je ovo svijet muškaraca. Najviše me razočarao stariji muški dio “Farme” jer koriste užasno vulgaran riječnik ne samo međusobno nego i prema ženama! Takve prostote su me pogotovo iznenadile od ljudi koji su očevi, a javno su izjavljivali da žele da ih njihove kćerke vide u najboljem svjetlu! A što se tiče ljubavnih veza mislim da su one na ovoj “Farmi” uglavnom lažne – pogotovo Sarine veze. I Sara i Ivan su se “smuvali” samo da produže boravak na “Farmi”. Onda se Sara naprasno “zaljubila” u Akija i Aki kobajagi u nju. I sada tako providno foliraju da su smiješni. Naročito Aki koji sa tužnim izrazom na licu gostuje u emisijama i izjavljuje da se zaljubio a sve u nadi da ga ponovo vrate na “Farmu”! A Ivan, nasilnik, je potpuno nesretan slučaj jer se nada i čeka da ubace Gocu Tržan a u međuvremenu opet muva Saru! Odnos Edina i Jelene je motivisan isključivo njihovim dužim ostankom na “Farmi”. Oni su profesionalci koji se dobro kriju. Džidža je meni jako draga i simpatična i ona je na “Farmi” našla dobru zaštitu u Mikiju, a on se zaista zaljubio. Međutim, ta veza nije ostvarena čak ni sa poljubcem i vjerujem da će se oni naći po Džidžinom izlasku sa “Farme”!
Srbijanski mediji su pisali kako ste izjavili da je Čola super u krevetu…
– Ja, Zuzi Zu poričem da sam bilo šta takvo izjavila i imala bilo kakvu emocionalnu vezu sa Zdravkom Čolićem. Sarađivala sam sa Čolom pjevajući bek vokale na koncertima. Cijenim ga i volim kao velikog pjevača i sretna sam zbog saradnje sa njim. Svako dovođenje mene u emotivnu vezu sa njim je izmišljotina koja je plod pokvarene mašte nekog srbijanskog novinara koji sa mnom nije razgovarao. Ali novinari jednostavno trebaju neki skandal. Rekla sam im prije ulaska na “Farmu” da nema, niti je bilo skandala u mom životu. Poznata je moja krilatica: Zuzi Zu antizvijezda – no scandals!
Kako komentarišeš komentare drugih da se u ovaj ili slične rijalitije prijavljuju samo neostvareni ljudi, oni željni slave…i da tamo nikad neće ući niko posve normalan?
– Svako zna šta mu treba i zbog čega bi prihvatio poziv za “Farmu”! Moj motiv za ulazak na Farmu je bio isključivo vezan za promociju mojih pjesama i da se publika regiona upozna sa imenom Zuzi Zu. Zato sam na “Farmi” nastojala što je moguće više promovisati pjesme, pogotovo “Vatru”! Uostalom jednom sam rekla: “Ako učešćem na “Farmi” dobijem hiljadu novih fanova moje muzike biću prezadovoljna”. I jesam prezadovoljna jer otkako sam izašla sa Farme, ljudi mi non-stop prilaze na ulici, tramvaju, kafani ili pijaci – gdje god da se pojavim daju mi komplimente za pjevanje i ponašanje, slikaju se sa mnom i govore da im se dopala moja normalnost i jednostavnost. Facebook mi je zatrpan porukama sa super komplimentima o mom pjevanju i čestitkama na mom držanju na “Farmi” i prestavljanju naše kulture! Najsimpatičnija mi je poruka kolege sa fakulteta: “Nek’ si izašla iz onog džehenema, sad mi je puno lakše!”
Najavljivala si da ćeš se slikati za “Playboy”… Hoćemo li te uskoro vidjeti u njihovom izdanju?
– Za sada ništa… Možda… Ali ipak sam spremna slikati se i za “Playboy” ako bi to doprinijelo popularisanju mojih pjesama.
OPŠIRNIJE U ŠTAMPANOM IZDANJU







