Željko Samardžić nije ljubitelj onoga što se danas zove trendom.
Dobio je komentare da cijeli album „puca od muzike“, a da njegov album nije moderan i da zvuči drugačije.
Pjesmom „Mila“ Željko Joksimović riješio je da dodatno zagrije slušaoce, bez obzira na visoke temperature. Ipak i njemu je ovih dana vrelije nego što bi želio da bude, jer se nalazi u središtu zbivanja na Crnogorskom primorju gdje bjesne požari, pa smo se odmah zabrinuli za bezbjednost pjevača, a on odgovara da nema mjesta panici.
Ovih dana čitav region uzdrman je požarima koji bukte duž Jadranske obale.
– U Kotoru i Dobrotu gdje imam kuću, prekrivaju se oblacima dima i pepela koje vjetar donosi sa svih strana Bokokotorskog zaliva. Nadam se da će se požari brzo smiriti, a oni koji su ugroženi da će se brzo vratiti svojoj svakodnevici. Niko ne može da ostane ravnodušan na tu katastrofu. Samo se nadam da će priroda pomoći i olakšati svima koji se bore sa stihijom da se što lakše izbore – počeo je priču ovaj pjevač za naš magazin.
Požari svima jesu poremetili obaveze, kao što kaže ovaj pjevač. Ali šta da se radi. Mnogima je uništeno mnogo više od odmora. Nada se da će se sve završiti i sanirati na najbolji mogući način.
– Ostao sam vjeran istom zvuku i melodiji po kojoj sam prepoznatljiv. Ovaj album potpuno je drugačiji od svega što sam do sada radio. Sve je je snimljeno u mom studiju “Stari lav”, a izmiksano u Los Anđelesu. Sviralo je mnogo talentovanih muzičara sa ovih prostora i iz Amerike. Bubnjevi, gudački, duvački, žičani instrumenti, sve je svirano i mislim da se taj život i strast itekako čuju. Neki od komentara koje sam dobio kažu da album “puca od muzike” – dodao je ovaj šarmantni pjevač.
Samardžić je sve radio bez vremenskog ograničenja. Nije pretpostavljao da će se toliko „otegnuti“. Mnogo toga se desilo tokom njegovog rada pa bi mu trebalo vremena da sve fino objasni.
– Mnogo subjektivnih i objektivnih faktora utjecalo jee da sve ovoliko potraje. Ali ko zna zašto je to dobro. Mnogo vremena, truda i ljubavi utkano je u nove pjesme i siguran sam da se to čuje i da će biti pun pogodak – dodaje Željko.
Kada se čuje njegova nova pjesma „Mila“ svima će biti jasno da se sa takvom pjesmom ne kalkuliše. Ona je jedna od onih koja ne može da se strpa u bilo kakve žanrovske foldere.
Uostalom, kompletan album ne mari mnogo za trendovske parametre.
– Nisam ljubitelj ovoga što se danas zove muzičkim trendom i moj album nije “moderan”, zvuči drugačije. Namjenjen je prije svega onima koji žele da slušaju muziku i uživaju u njoj dok se, možda, voze kolima, upotpunjuju neki svoj trenutak s dragom osobom, tragaju po sjećanjima za nekim emocijama koje ih ispunjavaju na lijep način – iskreno će on.
Mnogi mu opravdano zavide kako kaže on, zbog toga što su žene ljepše i nježnije polovine, najčešće iskrenije i otvorenije nego što smo mi muškarci, barem na ovim prostorima. Čini mi se da su one za nijansu zaslužnije za to što su njegove pjesme toliko voljene. Dodaje da su one inspiracija i tema pa tako iz naslova njegovih novih pjesama možete naslutiti kome su posvećene – “Mila“, “Oči tvoje“, “Javi se“, “Dajem ti sve“, “Ljubavna priča“.
– “Titanik“ je bio zamišljen i napravljen kao brod koji može odoljeti svim burama i olujama, a ipak ga je uništila neka santa leda na prvoj plovidbi. Maja i ja decenijama uživamo u toj bračnoj luci mada nam more nije uvijek bilo naklonjeno. Prije svega zahvaljujući ljubavi i razumjevanju od kojih je naš brod sačinjen, izdržao je sve izazove ovih godina – kroz osmijeh je rekao Željko.
Žene su zaista centar njegovog života. Njegove tri djevojčice su njegov najveći ponos.
– Vjerovatno će se svaki roditelj složiti da je bilo koje zadovoljstvo teško mjerljivo sa onim kada vaša djeca izrastu u zdrave, sretne i ispunjene ljude. Moje tri djevojčice tatin su ponos – dodao je.
Luka i Aleksa već su u godinama, kako kaže on kada nije dobro za njihovo vaspitanje da im se sve dozvoljava. Ranije je bio popustljiviji i kritikovaniji zbog toga od mojih kćerki.
– Najmlađa Nina malo je povlašćenija jer je devojčica, ali i zbog šarma kojim me može kupiti u svakom trenutku. Pretpostavljam da kao deda zaslužujem prolaznu ocjenu – rekao je on.