Zvjezdani status koji Lepa Brena ima neukaljan traje preko 35 godina, a zaslužila ga je muzičkim i filmskim hitovima, stabilnim brakom s bivšim teniserom Bobom Živojinovićem, ali ljubaznošću i profesionalnim odnosom s novinarima, pa nije ni čudo što sedma sila najviše voli da sarađuje upravo s njom.
Intervju počinjemo upravo tom konstatacijom, da se ponaša kao zvijezda iz Holivuda!
– To je stvar koju ponesete iz kuće, koju učite u školi, a to je da poštujete sve ljude. Mi smo upućeni jedni na druge, ta naša konekcija je logična i normalna i svaki čovjek koji se bavi ovim poslom mora da ima dobre odnose s medijima. Jednostavno, nikad nisam potcijenila nikoga, bez obzira na to čime se taj neko bavi, uvijek prvo dajem ljubav. A onima iz našeg posla bih savjetovala da pronađu način kako da vole ljude. Jer to je odnos prema životu, a s medijima mora postojati fina i korektna saradnja. Vi znate da smo i mi ljudi od krvi i mesa, sa svojim dobrim i lošim trenucima, naša ste podrška i kada nam je dobro i kad nam je loše.
Od početka ste imali taj holivudski šmek. Od velike ljubavi s najpopularnijim sportistom, pa preko braka koji traje više od 20 godina. Čuveno kliše pitanje, koja je vaša i Bobina tajna?
– Ono što vezuje nas dvoje jeste ljubav, ali ona bez poštovanja ne bi postojala. Poslije toliko godina veze i braka nauči čovjek kako da održi dobar odnos. Jer zašto bismo više energije i truda uložili u njegovanje nekog prijateljstva nego u našu zajednicu? Mi smo jedno drugom najvažnija podrška. Ne njegujemo mi naš odnos tako što kupujemo stvari, već sitnicama, vodimo računa jedno o drugom. Meni ništa nije teško kad je Boba u pitanju, sve bih uradila za njega.
Da li i on uzvraća na isti način?
– Boba je predivan čovjek i što smo stariji, naš odnos je sve bolji. Spojile su nas vrlo specifične okolnosti, a učvrstile mnogo teške stvari u životu. I otmica našeg djeteta, našeg Stefana, i raspad jedne države u kojoj smo nas dvoje bili jugoslovenski simboli. Zajedno smo patili zbog toga. Radilo se na tome da na Balkanu sve bude razjedinjeno, da se oslabi moć. I stalno se vraćaju neki zli duhovi, neka zla prošlost, da bi se još više unio razdor u ovaj već razjedinjeni balkanski svijet.
Kad smo već kod Jugoslavije, vi ste posljednja velika jugoslovenska zvijezda. I još nemate nasljednicu, kao ni Čola nasljednika. Zašto?
– Original je original, ne može nas niko ponoviti, ali postoje drugi ljudi koji ostavljaju svoj pečat. Svako je originalan na svoj način.
Uvijek ste imali dobro oko i uho za talente, za buduće zvijezde. Kakvu karijeru predviđate svom sinu Stefanu?
– Iskreno, bila sam veoma iznenađena kad je došao i rekao nam da je snimio pjesmu! To je za mene bio kao grom iz vedra neba! Ali bila sam ponosna i sretna jer je to uradio bukvalno sam. Našao je pjesmu, dogovorio se s Maretom i snimio je. Meni se baš dopala. No, ipak mi se najviše dopada njegova odlučnost da ide sam u životne izazove. On i Viktor su veoma dobra djeca, sve što smo mi kao roditelji tražili od njih uradili su, vrijedni su i pošteni.
Kako bi prošao u „Zvezdama Granda“?
– Mislim da bi daleko dogurao, ali ne znam da li bi pobijedio (smijeh). Ali samo zato što je to specifično takmičenje, kompleksna je situacija, a i pokazalo se da nije važno pobijediti, već takmičiti se! Stefan će svakako imati svoj put, ima petlju i hrabrost, to je važno.
(Kurir/Express)







