Stoja Novaković posljednjih godina važi za jednu od najpopularnijih pjevačica zahvaljujući megahitu „Bela Ciganka“, aa priču je počela najaktuelnijom informacijom – njenim učešćem u žiriju „Zvezda Granda“.
– Rano je da detaljno govorim o tome. Ono što je sigurno, ako se priključim žiriju, biću stroga, jer se od mene to i očekuje. Mislim na pjevanje. Mene nečiji stajling ne interesuje, to nije toliko bitno za ovaj posao.
Tamo ćeš se najbolje slagati s Karleušom, jer se družiš sa njom.
– Jelenu poznajem godinama, mi smo prijateljice. Rijetko s kim sa estrade se družim, ni sa Jelenom ne pijem kafu svaki dan, ali kada se sretnemo, jedna drugoj se iskreno obradujemo i lijepo se ispričamo. Ništa me ne može posvađati s njom.
![]()
Kažu da si počela da ličiš na nju, da si postala oštra na jeziku.
– Ma ne! Ljudi znaju da ja nisam svađalica, ne volim i ne vodim nikakve estradne ratove. Jelena je u tome iskusnija od mene, ona zna da se brani i mislim da to odlično radi. Uvijek pustim da vrijeme pokaže šta je istina.
Zbog čega je od svih pjevačica Emir Kusturica tebe uzeo za loš primjer na estradi?
– Kusturicu poštujem kao reditelja, vrhunski je u tome šta radi. Ali on je mene prozvao, i to zato što sam ga pobijedila na terenu. Nastupali smo iste večeri na različitim mjestima, negdje u Bosni je to bilo. Oboje smo imali koncerte na trgovima. Kada je čuo da je kod mene bilo više ljudi, izjavio je da ja ne treba da pjevam na trgovima. Nisam ja kriva što mene ljudi više vole i što sam popularnija od njega.
Mnoge tvoje kolegice neće da pjevaju „Belu Ciganku“ na nastupima. Pjevaš li ti njihove pjesme?
– Pjevam isključivo svoje pjesme, ali desi se ponekad da otpjevam i tuđu. Uglavnom su to muške pjesme, rijetko kad pjevam pjesme ženskih izvođača. Ja slušam samo kvalitetne pjevače, a to su Zorica Brunclik, Vida Pavlović, Šemsa Suljaković… Volim i klasiku da slušam.
Voliš Zoricu da slušaš, a kažu da se ne podnosite.
– Ma kakvi, glupo je i pomisliti da ja nešto imam protiv nje. Prvo, starija je od mene, poštujem njene godine i karijeru i nikada ne bih mogla nešto da joj zamjerim. Vaspitana sam tako da poštujem starije i uspješne ljude.
U kakvim si odnosima sa Snežanom Đurišić?
– U odličnim, korektnim i kolegijalnim.
Zbog čega si onda izjavila da ona super najavljuje kandidate u „Zvezdama Granda“? Ispalo je kao da je prozivaš da je to jedino što ona radi kao član produkcijskog žirija.
– Ja sam to iz najbolje namjere rekla. Stvarno mi se sviđa kako žena pročita imena i najavi kandidate, lijepo joj to stoji. Ona je ozbiljno shvatila svoj posao i meni se to sviđa.
(Kurir/Express)







