Express
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
No Result
View All Result
Express
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
No Result
View All Result
Express
No Result
View All Result
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo
Početna Intervju

ANABELA ATIJAS O BORBI PROTIV RAKA DOJKE: Preživjela sam pakao

Danas se obilježava Nacionalni dan borbe protiv raka dojke, a ovaj karcinom je jedan od najučestalijih kod žena. S tim u vezi veoma je bitno ukazati na mogućnost ranog otkrivanja ove bolesti, ali i značaj samopregleda i kontrola žena. Pjevačica Anabela Atijas sa samo 20 godina vodila je tešku borbu sa opakom bolešću, a ona sada u potresnoj ispovijesti otkriva šta joj je spasilo život, ali i kako je izgledala njena borba.

-Meni se to davno desilo, sa samo 20 godina. Operisana sam u Švedskoj 1995. godine. Imala sam tu sreću da čujem razgovor mojih prijateljica koje su pričale o pregledu, odnosno mamografiji. Slušala sam stariju prijateljicu koja je govorila tada da je samokontrola veoma važna i eto igrom slučaja meni je to ostalo u glavi, taj razgovor i jasno se sjećam da trenutka kada sam napipala kvržicu na dojci. Tog petka sam se vraćala iz diskoteke, otišla da se tuširam i napipala kvržicu. U ponedjeljak sam odmah otišla na pregled, urađena mi je biopsija i u roku od tri dana mi je zakazana operacija, počinje Anabela priču za Pink.rs i otkriva koliko je bitan samopregled, ali i brza reakcija ljekara.

https://www.instagram.com/p/BrFSnxlHCpl/

-U Švedskoj se operacije ne zakazuju tako lako, ja sam tada na sreću imala papire, ali nisam bila upoznata sa tim kako to ide tamo. Danas kad shvatim kojom su me brzinom operisali shvatam da nisu željeli da rizikuju da to pređe u nešto gore. Doktor mi je rekao kad me je operisao da je sretan što se sve tako brzo završilo jer je to već krenulo da prelazi u neki loš oblik. Brzom reakcijom ljekara meni je spašen život, ali samokontola je isto jednako bitna. Na sreću nisam išla ni na kakve hemoterapije, imala sam samo hormonsku terapiju. Pet godina poslije operacije je bitno kontrolisati, a poslije pet godina ne postoji mogućnost recidiva, kaže pjevačica i priznaje da je sada mnogo obazrivija kada je njeno zdravlje u pitanju.

https://www.instagram.com/p/BpMW1KMH1wx/

-Uvijek odreagujem kada nešto primijetim, sada poznajem svoje tijelo više nego ranije. Znam kako otprilike izgledaju te opasne kvržice, znam da ne bole i da su veoma tvrde, i da se po tome razlikuju od ostalih. Ne treba doživjeti stres na svaku kvržicu u našem tijelu, ali treba biti obazriv, a ja sam postala mnogo obazrivija. Igrom slučaja mi je u malom mozgu ostalo to masiranje dojki pri tuširanju, rekla je Anabela i otkrila da je nedavno ponovo prošla kroz pakao, budući da joj rezultati na ginekološkom pregledu nisu bili dobri, te apeluje na sve žene da redovno odlaze na ginekološke preglede.

Tagovi: Anabela Atijas
Prethodni članak

NI ŠPORETA, NI TOALETA: U ovoj kući odrasla je Seka Aleksić

Sljedeći članak

SMIJEH DO SUZA: Pogledajte na koga liči Željko Joksimović

Povezani članci

Nakon nastupa sa Dinom Merlinom na Lovćenu DJ Damjan Eltech stiže na Desant Festival u Jajce

Karleuša osvojila CG, pa poslala brutalnu poruku: Pjevačice je strah da idu na plažu da ih vide na dnevnom svjetlu!

Isplivale šokantne tvrdnje o Aleksandri Prijović: “Za 3 noći uzet će 240.000 eura”

Potvrđeno: Bosna i Hercegovina se ne vraća na Eurosong!

NAJNOVIJE

Darko Lazić i dvoglavi orao: Pjevač na udaru javnosti u Srbiji zbog fotografije…

Prvo oglašavanje Bore Santane nakon što ga je Milica Kemez prijavila: “Već me zvala policija…”

Umrla pjevačica i glumica Olivera Katarina…

Željko Mitrović otkrio kada počinje Elita 10 i najavio najveći spektakl do sada: “Stižu sudionici iz bivše Jugoslavije”

  • Impressum
  • Kontakt
  • Oglašavanje
COPYRIGHT 2025. AVAZ ROTO PRESS D.O.O. Sva prava pridržana.

Magazin "Express" je upisan u evidenciju javnih glasila u Uredu za informiranje Vlade FBiH br. 04-40-91/01 pod brojem 1017. od 19. 06. 2001. godine.

No Result
View All Result
  • Najnovije
  • Vijesti
  • Rijaliti
  • Skandal
  • Ljepotice
  • Dijaspora
  • Svijet
  • Zanimljivosti
  • Intervju
  • Paparazzo