Kada je prije nešto više od dvije godine Denial Ahmetović izašao na hayatovu scenu i zapjevao u šou “Zvijezda možeš biti Ti”, već s prvom audicijom znalo da se da se radi o talentiranom mladiću. Danas se ubraja među našim najboljim pjevačima i neko ko i dalje izaziva interes. No, svoj talenat je dugo krio u sebi. Komšije iz Kaknja će ga opisati kao jednog kulturnog, poštenog ali veoma stidnog dječaka, koji je donedavno znao samo za loptu.
Nije se trijeznio
I sam Deni, prisjećajući se svog djetinjstva kaže da ni slutio nije da će ga život baciti u muzičke vode. Fudbal je bio njegov san, i bio je dobar tu…ali igrice i kanter mu nisu dozvoljavali da uspije, jer bi sate i sate provodio za kompjuterom i gubio koncentraciju. Ali, ipak ništa nije slučajno… Baš ti drugari sa fudbala su i otkrili njegov muzički dar.
Nekako bi se onaj stidni dečko opustio na zelenom terenu te bi zapjevao drugarima. A i treneru bi se to dopalo pa je, šaljivo će Deni, znao prekidati kondicione treninge da mu zapjeva “Muštuluk” ili kako bi on kazao “Maštuluk”.
I baš ti drugari su ga prijavili na prvi minijaturni karaoke show koji je bio u Kaknju. Nije bilo druge, morao je zapjevati jer su računali na njegovu pobjedu i nagradu kako bi kupili alkohola za more. Od nagrade su uspjeli kupiti dvije gajbe pive što je za klince tada bilo veliko. Osladilo im se i tako Deni postaje čest gost na karaokama gdje osvaja sve nagrade…ali i oslobađa se svog stida.
Presudan je bio trenutak kada se prijavio na opštinsko takmičenje Talent Show i tada pobjedio u jakoj konkurenciji i samim tim dobio samopouzdanje. Međutim, drugovi nisu odustalali te su ga na prevaru odvukli do Zenice kao da nešto kupe a zapravo ga odvukli u zgradu gdje se održavala audicija za ZMBT. I više nije bilo dvojbe…ni povratka – njegov put postaje muzika nakon pobjede pete sezone najvećeg muzičkog šoua u BiH.
Iza sebe već ima snimljen jedan album, a ovih dana promovira svoj novi singl “Godine prolaze”.
– Dugo sam tražio pjesmu i sasvim slučajno nakon mnogo presušavanja naišao u studiju Amila Loje na ovu ovu, koja je drugačija od svih do sad. Prelijepa balada u pop žanru.
Da li si odlučio u potpunosti promijeniti svoj muzički pravac ili je ovo samo ispitivanje pulsa publike?
– Ne mogu reći da se radi o promjeni žanra, jer se nikada nisam opredijelio i to sam pokazao u show-u ZMBT gdje sam pjevao i narodnu i zabavnu, a pobjedu sam odnio sa pop baladom “Ti si mi u krvi”. Muziku dijelim na dobru i lošu i zbog toga se ne mislim opredjelit za samo jedan žanr. U ovom trenutku osjetio sam da je ovo pjesma za mene, mislim da nisam pogriješio a taj sud će bi dati moji fanovi.
Za ovu pjesmu je već urađen i spot…
– Da, sa ekipom “Hayat produkije” uradili smo spot u Domu Kulture u Kaknju. Spot je u stilu pjesme i nadam se da će se svidjeti publici ono što smo im pripremili. U spotu se osim mene pojavljuju ljudi sa muzičke akademije i jedan glumac.
Vratimo se malo na tvoje početke. Kakve uspomene nosiš sa šoua ZMBT?
– Itekako se sjećam tog perioda takmičenja gdje sam bukvalno iz školske klupe dospio na TV. Odjednom sam postao jako popularan, okruživali su me razni ljudi, djevojke… Moram priznati da je u početku godilo. Svi te tapšu po ramenu, zovu… ideš s derneka na dernek. Bila me ponijela popularnost, nisam imao osjećaja da je iko živ oko mene, postojao sam samo ja. U jednom trenutku sam shvatio da gubim konce nad svojim životom, jednostavno bio sam premlad za sve to. I pokleknuo sam.
Kako misliš?
– Na svu sreću brzo sam uvidio da je sve oko mene lažno i da sam u potpunosti sam. Bio sam okružen lažnim ljudima, lažnim prijateljima, svi te zovu bratom, a niko nije bio tu kada mi je trebalo. Bilo je mnogo razočarenja u ljude. Bilo je djevojaka koje su bile na sve spremne, mnoge su izmišljale da smo u vezi. U to vrijeme, kao što sam već rekao opijao sam se, gotovo se nisam trijeznio. Jedna od situacija koje itekako pamtim jeste da sam na nastupu Dare Bubamare i Nikole Rokvića zaspao i to u trenutku kada sam trebao izaći da pjevam. Takvih momenata bilo je dovoljno da donesem odluku da alkohol nije moj put.
Alkohol si probao, kažeš baš u većim količinama. Jesi li dolazio u iskušenje da uzmeš neki narkotik?
– Bilo je mnogo momenata kada sam bio okružen tim. Nudlili su mi drogu na nastupima, govorili da će me zbog dobre pjesme počastiti gramom kokaina ali, na svu sreću, tu nikada nisam pokleknuo i zaista to ne bih nikada probao. Prije bih kupio dobre tene nego potrošio na gram štete.
Da li bi karijeru gradio istim putem ili bi ipak išao korak po korak i preskočio muzičke rijalitije?
– Mislim da je ZMBT odlična odskočna daska i prava prilika za početak karijere i da moram ponoviti svakako da bih ponovo krenuo tim putem, jer za kartak period ljudi saznaju za tebe, dobijes nevjerovatan marketing. Ali pobjeda nije kraj, već novi početak. Tada se treba truditi i raditi na sebi da bi napravio karijeru i održao tu popularnost.
Tebi su se nekako karte otvorile…Na samom početku sarađivao si sa velikim imenima. Marina i Mili su ti radili pjesmu, na turneju si išao sa Milicom Todorović… Ima li neko s kim bi volio sarađivati?
– Zaista sam imao sreću da sarađujem sa velikim imenima, kako na albumu, tako i na tim turnejama, od njih sam imao svašta i da naučim. A naravno da ima još na spisku ljudi sa kojima bih volio sarađivati, a jedan od njih je moj prijatelj Dženan Lončarević, zatim sa Goranom Bregovićem, te ljudima koji su činili “Bijelo Dugme”. Ima tu još mnogo ljudi čiji rad cijenim, a svakako će ostati neostvarena želja saradnja i upoznavanje sa Tošetom Proeskim koji mi je jedan od idola.
A s kim ne bi volio raditi?
– Ne bih volio raditi sa ljudima koji nemaju muzičku vrijednost, koji nemaju kvalitet.
Traži onu pravu
Miljenik si tinejdžerki i mediji stalno potenciraju tu pricu. No u javnosti te nikad niko nije vidio sa djevojkom. Imaš li je i krijes ili ipak ljubav stavljas po strani i karijeri daješ značaj.
– Naravno da karijeri dajem značaj i to veliki, i sada je i vrijeme da se maksimalno posvetim njoj. Ali naravno kao i svaki čovjek i ja tražim ljubav. Sada je nemam, još uvijek se nije pojavila ta prava. Ali prvo karijera jer ako sad posustanem, kasno će biti kasnije.
Ostao si u Kaknju iako se očekivalo da ćeš zbog prirode posla, kao i sve tvoje kolege, krov nad glavom pronaći u Sarajevu.
– Iako imam stan u Sarajevu, nisam mogao još uvijek otići iz Kaknja. Ne kažem da neću jer za moj posao je mnogo lakše funkcionisati u Sarajevu, ali razlog zbog čega sam još uvijek u Kaknju su moji roditelji i sestra bez kojih ne mogu i za koje sam mnogo vezan.
Emotivan i lijen
Na pitanje kako bi sebe opisao uhvatio se za glavu. Kaže, jedno od težih pitanja i ono na koje je nezahvalno i odgovarati. Ali, nismo mu dali izbora pa je morao:
– Hmmm… emotivan definitivno, iako to ne pokazujem često pred drugima. Mislim da se ona osjeti vjerovatno u mojim pjesmama. Kažu mi da sam umjetnička duša, ali ja moam reći da sam i lijen. Međutim, srećom imam ljude oko sebe koji me tjeraju i podstiču na rad te zahvaljujući njima se to ne odražava na moj posao.
Otvara muzički studio
Saznali smo da Denial radi na otvaranju vlastitog muzičkog studija, a on nam je ovo i potvrdio.
– Pa tek sam počeo, radim, zarađujem pare da bih napravio sebi studio i da bih mogao s vremenom sam sebi raditi pjesme, jer ja najbolje znam sebe i šta mi to tačno treba.







