Već nekoliko mjeseci folk-pjevač, Muharem Serbezovski (rođen 1950 godine u Skoplju u poznatom romskom naselju u opštoni Šuto Orizari) boravi u Beogradu. Živi u iznajmljenom stanu i sprema se da ponovo osvoji srbijansko tržište!
– Za početak sam odlučio da održim dva koncerta, 26. i 27. aprila u nekad veoma popularnom Domu sindikata. Iz Beograda sam pošao u svijet muzike, u Beogradu imam namjeru i da završim karijeru – kaže Muharem
Ovih dana ne silazi sa programa beogradskih TV stanica. Čas je na RTS, čas na “Pinku”, pa na “Heppy TV”, “Kopernikusu”…
– Iako sam dugo odsustvovao iz Beograda, vidim da me ljudi nisu zaboravili. I moje pjesme su i dalje rado slušaju u Srbiji…
Ljuti se što mnogi pjevači ne vole da kažu da su romskog porijekla.
– Znam da Džej Ramadanovski ne krije da je Ciganin, pa, ni voditelj Zoran Pejić Peja njegova bivša žena, Zlata Petrović … Ali ima oni koji se stide da priznaju da su Cigani. A mnogi su se proslavili pjevajući i svirajući cigansku muziku – kaže Muharem Serbezovski.







