Novo lice na bh. estradnom nebu, koje će itekako svojim sjajem zablještati jače od mnogih, Leon Mehrens ovih dana će se predstaviti svojom pjesmom “Ako te prebolim”.
Ovu pjesmu, za koju je prošle sedmice u režiji Hayat produkcije i pod budnim okom Anisa Mujanovića urađen spot, napisali su Fahrudin Pecikoza i Hari Varešanović. To je pored glasa i harizme koju posjeduje ovaj 26-godišnji mladić još jedan dokaz da na muzičku scenu ulazi na velika vrata.
Spot je sniman na području planine Bjelašnica i mjesta Umoljani. Iako su gore zabilježeni veliki minusi, ekipu je ipak pratilo lijepo vrijeme, a priroda je bila u skladu sa pjesmom i osjećanjima.
– Sam put do mjesta snimanja je za mene bio fascinantan i nekako sam nestrpljivo čekao da dođem do tog cilja, do ostvarenja onoga o čemu sam maštao godinama. U putu su mi odzvanjale riječi – ovo je moj spot, moja pjesma, moja lična karta – kazao nam je još uvijek s velikim uzbuđenjem Leon.
On kaže da je dobra atmosfera u autu dodatno doprinjela da se još bolje osjeća.
– Vozač, vizažistkinja i moja partenrica u plesu i ja pjevali smo stare ljubavne pjesme i sevdalinke koje su me zaista ispunile sjetnim osjećanjima.
Leon nam je ispričao i kako se osjećao kada su mu pustili pjesmu i koliko je bio zbunjen kad su trebali da snime prvu scenu.
– Nisam znao šta da radim, gledao sam skroz zbunjeno. Imao sam osjećaj da svaki put kada dron prođe pored mene, da će me oboriti od nerovoze koju sam osjećao, ali uz dobru ekipu, koja zna da te nasmije i oraspoloži sve se lakše prevaziđe. Nekako kada me prošla ta trema bio je trenutak kada smo se našli okruženi snijegom, osjećao sam se kao da sam u Sibiru i prepustio sam se emocijama pjesme – kazao je momak.
– Jednostavno suze su same potekle. To su bile suze koje su se godinama skupljale u meni i koje su jednostavno u tom trenutku isplivale iz moje duše. Osjetio sam kao neku vrstu katarze – kazao je Leon.
Ali kako poslije kiše dođe sunce, tako i poslije suza smijeh on se potom „gušio” od smijeha”.
Najveću sreću osjetio je, kaže, kada je krenuo prema autu i čuo da ljudi koji se slučajno našli na snimanju pjevuše njegovu pjesmu. To mu je najbolji dokaz da je uspio.