Maja Nikolić, nakon pisanja o fantomskoj firmi „Špar“, riješila je da da neopozivu ostavku na mjesto direktora ako je to uopšte mogla da bude u fantomskoj firmi.
Njeno zvanično objašnjenje prenosimo onako kako ga je napisala:
– Osjećam moralnu obavezu da ovim činom dosljedno dokažem svoju dostojnost, dosljednost i odgovornost u svom radu i daljem poslovanju firme „Špar“ d.o.o. Beograd. Svakodnevno pisanje dnevnih novina koje svojim tekstovima u štampanom i elektronskom izdanju, na naslovnim stranama i redakcijskom opremom tekstova u najširem kontekstu izlažu me javnim pritiscima, samim tim ne mogu se odgovorno i u potpunosti posvetiti poslu koji obavljam što je upravo uzrok i posljedica moje konačne odluke. Prinuđena sam da donesem odluku kojom želim da zaštitim ugled, projekat i kapital firme „Špar“ d.o.o. Beograd – navodi se na sajtu fantom-firme.
Piše i da se projekat u sklopu kojeg su „planirali“ da zaposle 120.000 ljudi za pet godina neće realizovati dok se ne završi suđenje sa jednim srbijanskim novinama.







