Već neko vrijeme lijepa Zeničanka, koja je u svijet estrade uplovila kroz serijal “Zvijezda možeš biti Ti”, Ana Damjanović boravi u Zagrebu. Iako je tamo otišla poslom, ljubav ju je natjerala da zauvijek promjeni adresu stanovanja.
Ljubav svog života, upoznala je još prije dvije godine na jednoj zabavi, a priznaje da mu nije mogla odoljeti još od prvog trena. Kaže, vjerovatno će njene riječi zvučati kao klišej, ali upravo je on ostvarenje svih njenih snova o idealnom muškarcu, kojeg krasi plemenitost, briljantan um, neodoljivi šarm i ljepota koja ju je oborila na prvi pogled.
Iz te ljubavi za nekoliko mjeseci rodit će se novi život. Djevojčica. A upravo vijest da je curica posebno raduje buduću mamu.
– Kao i svaka buduća majka, u meni su se u prvom trenutku javili i sreća i strah, kako ću se nositi s majčinstvom, ali nakon kraćeg vremena sve to izčezne i čovjek osjeti samo istinsku sreću kad zna da će na svijet donijeti malo, nevino biće. Što bih više mogla poželjeti od života – pitala se Ana, koja je u sedmom mjesecu trudnoće.
Već su odlučili i koje će ime dati svojoj princezi, ali dok se ona ne rodi nikome ne govore.
– Zaisa nisam prohtjevna trudnica, sve tako lijepo podnosim da sam i sama iznenađena. Ponašam se kao i obično, ne primjetim ni ja, ni ljudi oko mene da sam skolna nekim promjenama raspoloženja ili posebnim prohtjevima. Jedem zdravo i trudim se biti maksimalno odgovorna trudnica – rekla nam je pjevačica koja se upravo vratila sa kursa za trudnice.
Od momenta kako je saznala da je u blaženom stanju Ana je prestala sa nastupima, ali se ipak trudila da završim preuzete obaveze nastale tokom snimanja albuma.
– Povukla sam se sa scene, ali moje djelovanje iza scene tj. snimanja novih pjesama se nastavilo. Dakle, majčinstvo će napraviti pauzu u mojoj karijeri, jer ću se jedno vrijeme posvetiti svom djetetu, ali nikako se ne planiiram povući, jer muzika je ono što ja volim raditi i u čemu sam dobra. Dobrom organizacijom sve se uspije spojiti, a najbitnije je da imam podršku svog dragog i ljudi koje volim – rekla je Ana, koja smatra da sve dođe u svoje vrijeme, pa tako i njena trudnoca, na koju gleda kao blagoslov.
– Ni u jednom trenutku nisam pomiislila da sam time nešto izgubila ili da se moglo desiti kasnije. Pesretna sam i uživam u svemu. U životu se dešavaju stvari koje odrede naše planove, pa tako će i moja karijera morati pričekati kraći period, ali u svakom slučaju ne odustajem od pjevanja – bila je jasna Ana Damjanović, koja će sudbonosno “da” izgovoriti 22. novembra.




